Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĄTYNIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 48 min

Film opowiada o burzliwych dziejach projektu budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Historia budowy Świątyni wpisuje się w dramatyczne losy narodu polskiego. Film przeprowadza widza przez rozbiory, dwie wojny światowe, komunizm, aż do końca XX wieku, kiedy to z inicjatywą powrotu do idei wzniesienia Świątyni Opatrzności Bożej wystąpił Prymas Polski Ks. Józef Kardynał Glemp. Przedstawionym wydarzeniom historycznym towarzyszą w filmie liczne cytaty z homilii i przemówień Papieża Polaka, świętego Jana Pawła II. Film oddaje hołd tym, którzy mieli największy wpływ na to, że nasza Ojczyzna jest wolna. W opowieści przeplatają się głosy Kościoła - Ojca Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz świadectwa wiary m.in. kompozytora Michała Lorenca i muzyka rockowego Roberta Friedricha, ps. Litzy. Scenariusz poddano skrupulatnym konsultacjom historycznym. Film, choć osadzony w konkretnym miejscu i czasie, jest opowieścią uniwersalną. Jak podkreśla Ewa Świecińska, opowieść o Świątyni „stawia przed widzem wiele pytań, wzrusza i zmusza do refleksji”. „Za co jesteśmy wdzięczni Bogu?” - to pytanie stawia przed widzami narrator filmu, znany prezenter i dziennikarz, Michał Adamczyk.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.02.16 00:31:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl