Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JACEK BIEREZIN

w ERRATA DO BIOGRAFII

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 26 min

26 maja 1993 roku o godzinie 6.15 na moście Alma w Paryżu, Jacek Bierezin, legendarny poeta i opozycjonista, wpada pod samochód. Po chwili wstaje. Z podniesionymi rękami wchodzi pod następny samochód. Tym razem ciężarówkę. Ginie. W jego krwi nie stwierdzono alkoholu.
Film próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy to na pewno było samobójstwo. Dlaczego zginął? Dlaczego po 1989 roku pozostał na emigracji? Kim był?
O Jego pięciu wielkich pasjach: poezji, polityce, kobietach, alkoholu i górach opowiadają żona Ewa Sułkowska-Bierezin, poeta Zdzisław Jaskuła, himalaista Marek Grochowski, dziennikarz RWE Konrad Tatarowski, współzałożyciel "Pulsu" Tomasz Filipczak oraz pisarka Joanna Siedlecka.
Opowieść o Bierezinie - rewolucjoniście, sportowcu, kobieciarzu i pijaku, awanturniku i buntowniku ubarwiają cytaty z filmu dokumentalnego "Samotnik z Massy" nakręconego tuż przed śmiercią poety. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2016.11.27 17:23:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman