Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KTO SIĘ BOI NADII SAWCZENKO?

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 51 min

Film dokumentalny o Nadii Sawczenko.
"Wróciłam i włączam się do pracy" - mówi Nadia Sawczenko i zapowiada, że nie pozwoli zapomnieć o tych, którzy umierali za Ukrainę na Majdanie, a teraz giną w Donbasie. Uwolniona z rosyjskiego więzienia słynna lotniczka wkracza w świat polityki i codziennie demonstruje bezkompromisowość. Takiej deputowanej jeszcze Ukraina nie miała! Z tak sensacyjną biografią, z tak wielką charyzmą, determinacją i odwagą.
O Putinie mówi, że przypomina jej gnidę i żeby odczepił się od Ukrainy, Wierchowną Radę porównuje do bazaru, a deputowanych nazywa leniami. Jej zdaniem: 95% parlamentarzystów jest niegodna swojego narodu.
Nadia Sawczenko, bohaterka Ukrainy, będąca symbolem niezłomności i odwagi, już w kilka dni po uwolnieniu zdążyła wywołać popłoch establishmentu. W kuluarach parlamentu niektórzy politycy zaczęli nawet żałować, że Putin ją ułaskawił. Zwłaszcza po tym kiedy zdeklarowała, że jak trzeba będzie, to zostanie prezydentem. Kto widzi w Nadii Sawczenko zagrożenie? Jak może zmienić Ukrainę (czy też stanie się jedynie narzędziem w rękach sprytniejszych i bardziej doświadczonych polityków), a jak relacje Kijowa z Rosją.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.04.10 00:47:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl