Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WARTO ŻYĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 12 min

Opowieść o niezwykłej chęci życia chorej na SLA kobiety. W reportażu pokazujemy także postać założyciela jedynej w Polsce fundacji pomagające chorym na Stwardnienie Zanikowe Boczne "Dignitas Dollentium". O SLA – Stwardnieniu Zanikowym Bocznym – wiele osób usłyszało niedawno, gdy internet obiegły filmiki z osobami, które wylewały na siebie wiadra lodowatej wody, manifestując tym samym wsparcie dla chorych. Na panią Bożenę diagnoza spadła nagle i brzmiała jak wyrok – dwa lata życia. Taką samą diagnozę usłyszał u progu dorosłości Paweł – założyciel Stowarzyszenia chorych na SLA. Dzięki ich współpracy powstał telefon zaufania i sieć wsparcia, której członkowie nie tylko wspierają się w walce o życie, ale także o spełnianie marzeń.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:53:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor