Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEDZIELA PEWNEGO MAŁŻEŃSTWA W MIEŚCIE PRZEMYSŁOWYM ŚREDNIEJ WIELKOŚCI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 05. 27
 • Barwny, 47 min

Magda i Witold Milewscy są małżeństwem w średnim wieku. Dobrze sytuowani, oboje na kierowniczych stanowiskach, tworzą solidny, dobrany związek. Decyzją Magdy, która wolała poświęcić się karierze zawodowej, nie mają dzieci. Ale mimo pozorów harmonii niewiele pozostało z dawnej, prawdziwej więzi. Gdy nadchodzi niedziela, on wymyka się do knajpki na piwo, a poźniej odwiedza swoją kochankę, też mężatkę, która podczas półtorarocznego pobytu męża za granicą nawiązała romans z Witoldem. Na wieść, że mąż wkrótce wraca do kraju, Witold nie rozdziera jednak szat. Nie zamierzał przecież się rozwodzić, zakładać nowej rodziny. Kochanka stanowiła tylko miły przerywnik w codzienności, odskocznię na puste, szare niedziele. Pod nieobecność męża Magda szykuje obiad, ogląda telewizję. Nudę i monotonię zabija kolejnymi szklaneczkami wódki. Nie jest alkoholiczką, ale coraz trudniej jej przetrwać dzień bez łyka czegoś mocniejszego. Magda nie zdradza męża, woli jednak nie wiedzieć, czy on tego przypadkiem nie robi. Nieoczekiwanie wizytę Milewskim składa młodszy brat Witolda, Franek. Przystojny geolog - "luzak" i niespokojna dusza - zawsze jest bez grosza. Brat niejeden raz wyciągał go z finansowych kłopotów. Również i tym razem Franek przyjechał pożyczyć pieniędzy. Kiedyś Magda napisała do niego bardzo osobisty list. Gdy teraz zostają sam na sam, Franek napomyka o liście. Domyśla się, że z czasem Magdzie przybyło jeszcze powodów, by szukać u niego wsparcia, ukojenia, czułości. Po jego pośpiesznym wyjeździe wszystko wraca do normy. A jednak jest trochę inaczej - ta niedziela odmieniła oboje małżonków. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1978
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda "Gazety Olsztyńskiej"
  za walory społeczne
 • 1978
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda "Gazety Olsztyńskiej"
  za walory społeczne
 • 1978
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-nagroda jury
  za scenariusz
2020.05.20 00:23:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski