Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GET AWAY TO PITCAIRN

  • Tytuł polski: UCIEC NA PITCAIRN
  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 68 min

Francuskojęzyczny pastor, którego żona tłumaczy wiernym msze na język angielski, ośmioosobowy rząd, który stanowi 1/5 wszystkich mieszkańców państwa, osamotniona wyspa, do której statek z zapasami przybywa jedynie cztery razy do roku. To tylko parę spośród wielu przykładów jakimi opisać można wyspę Pitcairn. Oczywiście można powiedzieć więcej. Najmniejsza demokracja świata, druga najbardziej odizolowana społeczność na ziemi, wyspa na którą zejście wymaga pozwolenia rządu i wizy. Takie jest właśnie jest mini-państwo Pitcairn. Co trzeba zrobić, aby zrobić film na Pitcairn? Zebrać ponad 70 tysięcy złotych, przebyć 20 tys km drogą morską i powietrzną, no i na dokładkę przekonać miejscowy rząd, aby pozwolił ci kręcić film. Brzmi jak praca dla dobrze sfinansowanej i skompletowanej grupy filmowej prawda? Może i tak, jednak tym razem mowa o dwóch Polskich studentach szkoły filmowej którzy do tego celu użyli youtube.
Dzięki internetowej akcji crowdfundingowej udało się im pozyskać środki i sprzęt filmowy a łut szczęścia zaprowadził ich bezpiecznie do tego tajemniczego miejsca, na Pitcairn spędzili rekordowy jak na ekipę filmową czas (miesiąc). Realizując film spełnili swoje marzenie i na tym opierają swoja motywację, jednak co tak naprawdę zobaczyli na Pitcairn?
Z jednej strony to wyspa owiana romantyczną legendą buntowników z Bounty, a z drugiej miejsce znane z jednej z najgłośniejszych afer obyczajowych ostatnich lat. Pierwszy pełnometrażowy dokument o wyspie Pitcairn, miejscu które potrafi przy dźwiękach Bloodhound Gang, rozpić cię whisky nalanym w ząb wieloryba, aby później ukryć się za kurtyną milczenia i szeptów ukrytych między palmowymi liśćmi.

Zobacz film
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2016
    Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End")-Nagroda dla najlepszego niezależnego filmu dokumentalnego
2019.12.27 00:10:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego