Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DŁUGA NOC POŚLUBNA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1977. 12. 07
 • Barwny, 56 min

Marta i Adam poznają się przypadkowo na ulicy. Pobierają się wkrótce. Młodzi małżonkowie nie mają jeszcze mieszkania, wciąż czekają na własne lokum. Ona jest nauczycielką w szkole podstawowej, pomieszkuje u ciotki. On pracuje w fabryce. Bezskutecznie stara się o przyspieszenie przydziału obiecanego mieszkania spółdzielczego. Na razie próbuje coś wynająć, ale to wcale nie takie proste. Przede wszystkim nie starcza na to pieniędzy. Brak własnego dachu nad głową to nie jedyny problem młodych małżonków. Rodziny Marty i Adama nie kryją niezadowolenia z powodu ich ślubu. Ciotka dziewczyny mówi wręcz o mezaliansie. Trudno jej pojąć, jak Marta mogła wyjść za człowieka bez wyższego wykształcenia. Kłopoty nawarstwiają się, a wszystko to sprawia, że między małżonkami dochodzi do pierwszych nieporozumień i konfliktów. Oboje starają się przezwyciężać trudności, choć jest im ciężko. Tymczasem okazuje się, że Marta spodziewa się dziecka. Zdesperowany Adam szuka wszędzie ratunku. Chce zapewnić powiększającej się rodzinie lepsze warunki. Przede wszystkim próbuje znaleźć własny kąt, w którym tylko razem z żoną będzie mógł dzielić radości i troski. Wypożycza od przyjaciela dobrze utrzymany domek na działce. Może tam oboje znajdą upragniony spokój i szansę na stworzenie normalnej rodziny? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:16:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych