Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEMEK DYAKOWSKI. ŻYCIE NA JAZZOWO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 53 min

Przemek Dyakowski to 80-latek o usposobieniu młodzieńca. Saksofonista, który miał być skoczkiem narciarskim; obieżyświat, który nie wyobraża sobie życia poza Gdynią; pełen optymizmu gawędziarz i skarbnica wiedzy wszelakiej o jazzmanach i jazzie. Choć jest duszą towarzystwa, pilnie strzeże swej prywatności (co może tłumaczyć ponad dwuletni okres powstawania filmu o nim). Czy czuje się spełnionym artystą i człowiekiem? Czy jest coś, czego żałuje? W filmie o sobie Przemek Dyakowski udziela prostych odpowiedzi na trudne pytania. A w stale zmieniającym się świecie zaleca muzykom przestrzeganie jednej, złotej zasady: zamówienie, wykonanie, honoracja.
W filmie udział wzięli m.in. Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Hanna Banaszak, Leszek Możdżer, Wojciech Staroniewicz, Helmut Nadolski i Irek Wojtczak.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.03.07 00:53:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski