Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKĄD SIĘ BIORĄ SYRENY?

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Gatunek:
  Film animowany, Dyplom magisterski
 • Barwny (format 16:9, 24 fps), 8' 01''

Państwo młodzi żyją sobie w swoim świecie i nagle okazuje się, że mają całkiem inne pomysły na to ich wspólne życie. Działania żony przenoszą ich na plażę. Tam znajdują statek. Marynarze początkowo nie chcą wpuścić żony na pokład. Wiadomo, kobieta na pokładzie przynosi nieszczęście. W pewnym sensie to prawda, bo wraz z żoną na statku pojawia się chaos, który w końcu sprowadza im na głowy syreny. Żeby ujść z życiem, marynarze, bez żadnych protestów ze strony męża, wyrzucają żonę za burtę. Jakiś czas później mąż na plaży, wspomina swą żonę. Nagle okazuje się, że ona tak nie do końca umarła. Po prostu stała się syreną. Od tej pory żona rozpoczyna swoje nowe życie w morzu, tak jak zawsze marzyła, a mąż może sobie siedzieć w spokoju, gdzie mu się tylko podoba.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.10 01:56:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski