Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETA BUDZI SIĘ RANO

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Barwny, 15 min

Kobieta - bohaterka, wyjeżdża za mężem do Warszawy. Rodzi się dziecko. On wychodzi rano do pracy, ona nie znalazła już zajęcia, które dawałoby jej satysfakcję. Siedzi w domu, kocha dziecko, tylko z czasem przestaje o tym myśleć. O wielu rzeczach przestaje myśleć. Któregoś wieczoru, podczas niezapowiedzianej kolacji ze znajomymi wyłącza się. Jakby jakiś przewód się przepalił, ale nikt tego nie zauważył. Po kolacji po cichu, jakby bezwiednie zabija męża nożem. Nic nie czuje, jakby jej rękami kierowała jakaś obca siła. Kładzie się spać. Następnego dnia budzi się… Tu zaczyna się film...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Bohater
  za "wykreowanie bohaterki, która ma odwagę w metaforyczny sposób przekazać lęki przed rutyną życia oraz umiejętne operowanie zewnętrzną perspektywą w ukazaniu świata wewnętrznego"
 • 2019
  Nagroda im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy scenariusz
 • 2019
  Nagroda im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza aktorka
 • 2019
  Oakland (Oakland Short Film Festival)-Nagroda dla najlepszego reżysera
 • 2019
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-Nagroda w kategorii: Film Niezależny
 • 2019
  Dublin (Short Film Festival "Oddalenia")-Grand Prix
2023.01.18 01:38:23
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman