Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIAŁ NIEBIESKIE OCZY I BYŁ DOBRZE WYCHOWANY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1983
  • Barwny, 33 min

Rodzice 14-letniej Kasi kierowani pragnieniem usamodzielnienia się córki zgadzają się na jej samotny przejazd z dworca do domu. Opóźniający się powrót Kasi sprawia, że ogarniają ich wątpliwości, czy dobrze zrobili, zgadzając się na tę podróż.
Zaprzyjaźnione małżeństwo, które przychodzi do rodziców Kasi na umówioną partię brydża, utwierdza ich w przekonaniu, iż postąpili nierozważnie. Rodzice wraz z przyjaciółmi rozpoczynają poszukiwania Kasi. Przyjaciółka sugeruje mamie Kasi, że jej córka ma chłopaka. Tymczasem dziewczynka towarzyszy poznanej w pociągu starszej pani, pomagając jej odnaleźć mieszkającą na Bródnie rodzinę. Kasia i starsza pani nikogo jednak nie zastają pod wskazanym adresem, a sąsiedzi nie są skłonni udzielić im pomocy. Córka starszej pani i jej zięć powracają po pewnym czasie do domu. Kasia za wyświadczoną przysługę otrzymuje od nich sto złotych. Dziewczynka, która pomagała bezinteresownie starszej pani, zwraca wręczony jej banknot, a po przyjeździe do domu wyjaśnia rodzicom, że powodem jej późnego powrotu było spotkanie z chłopcem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Opowiadanie Marii Dańkowskiej
AutorMaria Dańkowska
2017.06.13 01:09:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor