Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GĄSZCZ

w NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ ŻYCIA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1974
 • Premiera:
  1974. 10. 16
 • Barwny, 59 min

Tym razem o najważniejszym dniu swego życia opowiada pułkownik Milicji Obywatelskiej, Stefko. Po trzydziestoletniej nieobecności odwiedził miasteczko, w którym pracował tuż po wojnie. Wówczas popełniono tu morderstwo i Stefko złapał zbrodniarza, którym okazał się niejaki Antoni Mizura. Został skazany na długoletnie więzienie. Teraz, po latach, jego kara dobiegła końca. Dochodzi do spotkania Stefki i Mizury. Były więzień prosi milicjanta, by powtórnie przeprowadził śledztwo. Jego zdaniem przed laty Stefko pomylił się i za kratki poszedł niewinny człowiek. Zaniepokojony funkcjonariusz postanawia wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Jeszcze raz odtwarza przebieg dawnych, fatalnych wydarzeń. Zabity Jan Chwalko był ojcem Marty - ukochanej Mizury. Gdy dziewczyna zaszła w ciążę, Antoni chciał się z nią ożenić. Jednak stary Chwalko nie zgodził się. Skazanie Mizury dodatkowo zmniejszyło szansę na jego związek z Martą. Ta postanowiła bowiem, że tylko jeśli niegdysiejszy kochanek okaże się niewinny, zgodzi się na ślub. Drobiazgowe dochodzenie Stefki przynosi zaskakujące rezultaty. Wykazuje niezbicie, że Mizura jednak zabił Chwalkę, lecz w obronie własnej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.30 19:22:36
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski