Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TŁUMACZ KONI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 39 min

Film opowiada o Jerzym Sawce, dziennikarzu (przez wiele lat kierował lokalnymi wydaniami „Gazety Wyborczej” w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu), który od dzieciństwa pasjonował się i zajmował końmi. Sawka od 2013 roku kieruje torem wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach, którego właścicielem jest miasto Wrocław. Tworzy tam, z sukcesem, ośrodek sportu jeździeckiego.
Tematem filmu nie są jednak Partynice (chociaż tam rozgrywa się wiele wydarzeń opowiedzianych w filmie), a historia Sang Janga, konia, którego przez trzy miesiące nikt nie mógł dosiąść. Sang Jang był agresywny, stawał dęba, walczył z ludźmi próbującymi go okiełznać. Właściciel Sang Janga chciał oddać go do rzeźni. I wtedy pracę z koniem zaproponowano Jerzemu Sawce, znawcy naturalnych metod pracy z końmi. Film opowiada o tym jak nieokiełznany ogier staje jednym z najlepszych koni wyścigowych w kraju.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.14 01:11:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego