Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JESTEŚMY W RAJU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 24 min

Tajlandia - jeden z najpopularniejszych kierunków na wyjazdy wakacyjne - od kilkunastu lat jest drugą ojczyzną dla wielu Polaków. Na stałe mieszka tam około 50 naszych rodaków. Głównie w stolicy kraju - Bangkoku, ale nie tylko. Polacy mieszkają również w miejscach atrakcyjnych turystycznie.
Bohaterami reportażu są Piotr, który ma swój tajski dom w Krabi, a w Tajlandii żyje od 17 lat, oraz Rafał, który od 14 lat na stałe mieszka w Bangkoku. Obaj pracują w branży turystycznej, świetnie mówią po tajsku, wtopili się w tajską społeczność i nie planują powrotu do Polski. O Polsce jednak wciąż pamiętają, organizują spotkania w gronie rodaków, czasem odwiedzają nasz kraj.
Piotr zawiesił przed swoim domem polską flagę, a górę, którą widać naprzeciw, nazwał Giewontem. Tak też mówią na nią inni mieszkający w Krabi Polacy.
W reportażu opowiadają o tym, jak się adaptowali do nowego, egzotycznego kraju, o tajskiej kuchni, języku, innych rodakach i swojej codzienności. Pokazują swoje ulubione miejsca. Dzięki temu mamy okazję zobaczyć piękne tajskie wybrzeże, plaże i dowiedzieć się czegoś o tajskich obyczajach. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.25 00:49:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego