Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYCINKA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 16' 19''

Film opowiada o aktorach Teatru Polskiego we Wrocławiu zmagających się od ponad roku z nowym dyrektorem instytucji. Skupia się na piątce bohaterów stojących w obliczu zwolnienia z pracy, której przez lata się poświęcali. Czas, który dotychczas spędzali na deskach teatru, dziś spędzają protestując na ulicy. Stan ciągłego buntu wpłynął również na ich życie osobiste. Okazuje się, że Teatr Polski we Wrocławiu nie jest jedyną instytucją kultury w Polsce, która musi zmierzyć się z podobnym problem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Toruń (Festiwal Sztuki Faktu)-Nagroda Specjalna
  w kategorii: etiuda dokumentalna
 • 2018
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty")-Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej
 • 2018
  Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych")-Nagroda Kolei Dolnośląskich
2018.08.06 23:49:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych