Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MECENAS LENA BARSKA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017-2018
 • Premiera:
  2017. 10. 01
 • Barwny, odcinki x ok. 45 min

  Seria 1: Odcinki: 1-9. Emisja: 1 października - 26 listopada 2017.
  Seria 2: Odcinki: 10-18. Emisja: 31 marca - 26 maja 2018.

Historia atrakcyjnej czterdziestoletniej prawniczki, która podejmuje się prowadzenia najtrudniejszych spraw z dziedziny prawa rodzinnego, a prywatnie zmaga się z wyzwaniami, jakich nie szczędzi jej własna patchworkowa familia z dwójką nastoletnich dzieci oraz byłym mężem i jego nową miłością na czele.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Lena, zmęczona po wygranej rozprawie, śpieszy na kolejne spotkanie do kancelarii W biegu posila się fast-foodem, co skutkuje okazałymi śladami po keczupie na twarzy i ubraniu. W takim stanie spotyka swojego byłego męża i jego nową partnerką życiową - Żanetą, która jest niezwykle atrakcyjną kobietą. Lena nie może uwierzyć w metamorfozę Jurka, który przy młodej dziewczynie wydaje się zupełnie innym mężczyzną. Dzieci pary z niesmakiem wysłuchują miłosnych wierszy Żanety pisanych dla Jurka. Córka namawia Lenę, żeby ona również poszukała swojej drugiej połówki. Wkrótce jednak uczuciowe życie Aśki komplikuje się i dziewczyna całkowicie zmienia swoje podejście do spraw sercowych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Rano, kiedy Lena śpieszy się do pracy, Jurek pojawia się z niespodzianką. Jest nią nieco spóźniony - ale za to wyjątkowo efektowny - prezent urodzinowy dla Aśki. Dziewczyna jest zachwycona, czego nie da się powiedzieć o Lenie, która jako jedyna w tym gronie stąpa po ziemi i przeczuwa skutki genialnego pomysłu eks-męża. Jednak, zamiast cierpliwie perswadować, postanawia sprawić, by Jurek też odczuł je na własnej skórze. Na efekty nie musi długo czekać, ale rozwój wypadków przerasta jej oczekiwania i w konsekwencji prowadzi do nieoczekiwanego spotkania po latach z mężczyzną, który był miłością jej życia. Tymczasem do kancelarii zwraca się o pomoc Weronika, mama 6-letniego Antosia. Ojciec dziecka, Rafał, który go nie chciał i namawiał Weronikę do aborcji, teraz niespodziewanie znowu się pojawił i domaga się kontaktu z synem. Weronika, która bardzo ciężko przeżyła zawód jaki jej sprawił, nie wierzy w jego nagłą przemianę i nie chce narażać syna na podobne zranienie. Rafał zaklina się jednak, że jest już innym człowiekiem i błaga by dała mu jeszcze jedną szansę. Czy Weronika powinna mu zaufać? Z jednej strony jej dziecko mogłoby odzyskać ojca, z drugiej – nie chce ryzykować, że Antoś przeżyje tak bolesny zawód jak ona.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Stara znajomość Leny z Maćkiem odżywa i nabiera rumieńców. Nie umyka to spostrzegawczym spojrzeniom Wojtka i Aśki, choć matka próbuje przed nimi udawać, że to zwykły kolega ze studenckich czasów. Za sprawą Wojtka - który robi co może, by pokrzyżować plany matki co do spotkania ze znienawidzonym matematykiem - oraz Jurka - niezawodnego jeśli chodzi o zjawianie się w najmniej odpowiednim momencie z najmniej odpowiednimi pomysłami - sytuacja zmierza wprost ku katastrofie…Tymczasem Lena musi zająć się sprawą wymagającą dużej delikatności i bolesną dla obu stron, z których każda będzie musiała stawić czoła trudnym wyzwaniom. Naprzeciw siebie stają dwie kobiety kochające tego samego mężczyznę, który właśnie zginął w wypadku: jego żona, Beata, chora na stwardnienie rozsiane oraz klientka mecenas Barskiej, Ewa, która miała z nim romans. Mimo, że go kochała i urodziła jego córkę, Ewa nigdy o niego nie walczyła - ze względu na stan Beaty zgodziła się odejść i utrzymywać wszystko w sekrecie, nawet przed dzieckiem. Mężczyzna w tajemnicy przed swoją rodziną łożył na utrzymanie małej Helenki, jednak z chwilą jego śmierci, pozbawiona jego wsparcia finansowego, Ewa znalazła się z córką w bardzo trudnym położeniu. Tylko dlatego zdecydowała się wystąpić o należną dziecku część spadku, choć przeraża ją świadomość, że prawda zrani nie tylko Beatę i jej syna, ale także Helenkę. Sytuację Ewy pogarsza jeszcze fakt, że ojcostwo zmarłego wydaje się nie do udowodnienia – do tej pory nikt miał nie wiedzieć jaka jest prawda, a próbek DNA nie da się uzyskać ze skremowanych zwłok. W tych ciężkich dla wszystkich chwilach niezwykle dojrzale i szlachetnie zachowuje się 19-letni syn Beaty, Radek, który pozbawiony jest uprzedzeń i zależy mu przede wszystkim na poznaniu prawdy. Wyjątkowy chłopak – a do tego inteligentny i szalenie przystojny - od pierwszej chwili wpada w oko Aśce, asystującej matce w kancelarii pod nieobecność Krystyny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Były mąż Leny, Jurek, czuje coraz większą niechęć do Kapusty. Szybko staje się jasne, że nie chodzi mu tylko o zbyt trudne, nawet jak dla niego, zadania Wojtka z matematyki, ale o Lenę, o którą ewidentnie jest coraz bardziej zazdrosny. Rzeczywiście – romans Leny i Maćka rozkwita, chociaż Lena ze względu na dzieci próbuje nieco zwolnić tempo, a Maciek musi uciekać się do różnych sposobów, z zakradaniem się przez okno włącznie. Sytuacja zaognia się do tego stopnia, że między Jurkiem a Maćkiem dochodzi do bójki. By pojednać pojednania zwaśnionych mężczyzn Żaneta proponuje kolację we czworo, nie podejrzewając, że podczas niej dojdzie do kolejnego kryzysu…Tymczasem Lena podejmuje się poprowadzenia sprawy Kamili, którą własny ojciec pozwał o alimenty, powołując się na swoją trudną sytuację finansowo-zdrowotną. Kobieta sama boryka się z ciężką i kosztowną chorobą córeczki i nie poczuwa się do jakichkolwiek zobowiązań wobec niego, bo od wczesnego dzieciństwa, kiedy wraz z matką została przez niego porzucona, nie miała z nim żadnego kontaktu, choć bardzo chciała mieć tatę jak inne dzieci. Kamila zaczyna się jednak łamać, kiedy dowiaduje się, że przyczyną rozstania rodziców nie był charakter ojca, ale romans matki z przyjaciółką. Kamila nie wie już komu ma wierzyć i jak powinna postąpić. Z pomocą przychodzi Lena która radzi jej jak sprawdzić kto mówi prawdę…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Wojtek i jego kolega Bartek konkurują o względy Nastki. Dziewczyna proponuje turniej - jeśli chcą zdobyć jej serce, mają przejść po ścieżce z tłuczonego szkła rozsypanego na polanie w lesie. Sytuacja rozwija się w zupełnie odwrotnym od zamierzonego kierunku, a jej finał jest zaskoczeniem dla całej trójki. Tymczasem Jurek nie przychyla się do pomysłów Żanety dotyczących remontu w mieszkaniu. W zamian zgadza się na pozowanie do portretu, na którym oboje będą wystylizowani na greckich bogów. Na uroczyste odsłonięcie dzieła zaproszeni są również Lena z Kapustą i dziećmi oraz Krystyna, która jako jedyna ma odwagę szczerze skomentować rezultat sesji fotograficznej. Do Leny zwraca się o pomoc jej sąsiad, Staszek. Jego 16-letni syn został oskarżony przez koleżankę o gwałt. Romek twierdzi, że jest niewinny. Zapewnia, że nigdy nawet nie spał z Julką. Na sali sądowej okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Jej matka przedstawia też wyniki przeprowadzonych prywatnie badań DNA na ojcostwo. Lena uważa, że klient ją okłamał i zastanawia się co dalej. Jednak dramatyczne wydarzenia, które wkrótce nastąpią całkowicie zmieniają obrót sprawy. Prowadzą też do nieoczekiwanego finału…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Sympatia Jurka dla Kapusty okazała się krótkotrwała. Były mąż Leny traktuje Maćka jak rywala i nadal nie ma do niego zaufania. Postanawia śledzić matematyka, a jednocześnie zbliżyć się do Leny, korzystając z tego, że Żaneta wyjeżdża na tydzień. W tym celu ucieka się do bezwstydnego oszustwa. Czy Lena da się podejść i czy ktoś rozszyfruje jego intrygę? Tymczasem do kancelarii zwraca się o pomoc Antonina, znana i lubiana aktorka. Jest w rozpaczy, bo jej ukochany mąż chce się z nią rozwieść, a ona nie rozumie dlaczego. Paweł jest nieczuły na wszelkie próby mediacji, przedstawia nawet w sądzie swoją rzekomą kochankę. Antonina nie wierzy w jego romans, ujawnia za to coś, co robi na mężu ogromne wrażenie. Czyżby Paweł nie przestał jej kochać? Lenie udaje się odkryć jego tajemnicę i dramat jaki ukrywa przed żoną…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Krystyna gra w ruletkę online. Kapusta obiecuje pomóc jej w stworzeniu systemu gry opartego na zasadach prawdopodobieństwa i wygląda na to, że sam zaczyna ulegać urokowi hazardu. Tymczasem Lena, dowiedziawszy się, że Maciek szykuje dla niej niespodziankę, nastawia się na wyjątkowe wyjście i szuka odpowiednio szykownej kreacji. Niestety nie wszystko idzie po jej myśli. Mimo to wydaje się że prozaiczne okoliczności nie będą w stanie popsuć zakochanym romantycznego wieczoru. Jednak kiedy do akcji w najmniej odpowiednim momencie wkracza cała czeredka z Jurkiem i Żanetą na czele, to może oznaczać tylko jedno – katastrofa jest murowana… W pracy Lena zaabsorbowana jest nową sprawą, w której reprezentuje 16-letnią Majkę. To bardzo rezolutna i samodzielna dziewczyna, której niedawno zmarł ukochany ojciec, zostawiając jej znaczny majątek. Nieoczekiwanie pojawia się natomiast matka Majki, która porzuciła męża i córeczkę, kiedy ta była jeszcze malutka. Kobieta zapewnia, że chciałaby wszystko naprawić, a wcześniej to ojciec Majki uniemożliwiał jej spotkania z dzieckiem. Nastoletnia klientka Barskiej, spragniona kontaktu z matką, chce zrezygnować z usług pani mecenas…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Lena niepokoi się, kiedy Aśka do późna nie wraca do domu. Jurek obiecuje, że przemówi córce do rozsądku żeby w przyszłości nie robiła takich numerów. Jednak kiedy Aśka opowiada mu o pro-ekologicznych działaniach, w które się zaangażowała – Jurek sam się wkręca, i to do tego stopnia, że bierze udział w kolejnej akcji ekologów. W efekcie oboje popadają w jeszcze większe kłopoty i to na Lenę spada wyciąganie ich z opresji. Nieoczekiwanie Aśka deklaruje, że nie będzie się angażować w kolejne ryzykowne działania ekologów, ale przyczyny takiego stanu rzeczy okażą się jeszcze bardziej niepokojące. Czy ma z tym coś wspólnego pewien przystojny drwal i czy komukolwiek uda się powstrzymać impulsywną dziewczynę przed kolejnym pomysłem, który strzeli jej do głowy? Z kolei Kapusta dowiaduje się, że przyznano mu wymarzone, elitarne stypendium, które wiąże się z wyjazdem z Polski na 3 lata. Tymczasem Lena prowadzi sprawę Tomka, który po nagłej śmierci swojej partnerki chce przejąć opiekę nad jej dziećmi. Po drugiej stronie staje siostra zmarłej - prężna bizneswoman mieszkająca w Anglii. Kobieta od kilku lat nie utrzymywała kontaktu ani z siostrą ani z jej dziećmi, twierdzi jednak, że to ona powinna się nimi zająć. W dodatku nie cofnie się przed niczym: by oczernić Tomka wyciąga na światło dzienne fakt sprzed wielu lat. Jej zaciętość daje do myślenia Lenie, której intuicja podpowiada, że kryje się za tym drugie dno i idąc tym tropem może znaleźć wyjaśnienie, jakie pomoże rozwiązać tę trudną sytuację.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Lenę martwi wyjazd Kapusty, ale nie wyobraża sobie, że mogłaby stanąć między nim a jego marzeniami. Krystyna namawia ją, żeby za wszelką cenę zatrzymała mężczyznę, którego kocha. Lena walczy ze sobą, ale kiedy już ma powiedzieć Maćkowi, że chciałaby żeby zmienił plany, widząc jak ukochany cieszy się na ten wyjazd, rezygnuje. Jurek zabiera Lenę na spacer. Wiedząc, że rywal wkrótce wyjedzie, próbuje się zbliżyć do byłej żony. Tymczasem w pracy Lena musi się zmierzyć z jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. O pomoc poprosiła ją ciężko chora dziewczyna, niewiele młodsza od jej córki. Magda od lat walczy z ziarnicą, ale choć poddała się już wszelkim możliwym terapiom, nie udało się zatrzymać choroby, która w każdej chwili może ją zabić. Zanim to się stanie Magda chciałaby choć na krótko wyjść poza szpital, pożyć tak jak jej rówieśnice, spełnić marzenia i poczuć, że żyje. Jej rodzice są przerażeni ryzykiem, jakie chce podjąć i nie zgadzają się na przerwanie hospitalizacji, która zwiększa szansę przeżycia i skuteczności leczenia. Dlatego Magda postanowiła walczyć w sądzie o prawo do odmowy leczenia szpitalnego. Lena, choć z rozdartym sercem, decyduje się pomóc dziewczynie. W dniu wylotu Kapusty do Stanów, Lena uczestniczy w rozprawie Jurka i Aśki oskarżonych o wykroczenie podczas wycinki drzew. W sądzie pojawia się uzbrojony napastnik. Lena wraz z córką i eks-mężem stają się zakładnikami. W drodze na lotnisko Maciek dowiaduje z radia o napadzie…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018

Lena i Maciek rozłąkę próbują osłodzić sobie częstymi rozmowami wideo przez Internet i wyjaśnili sobie kwestię pocałunku Leny z Jurkiem. Maciek kontynuuje staż w USA. Lena nie wie jednak, że stęskniony mężczyzna porzuca pracę i postanawia wrócić do Polski. Tymczasem do Leny wprowadza się pani Krystyna, która pokłóciła się ze swoim mężem. Wprowadza dużo zamieszania i mobilizuje Lenę do urządzenia wielkiej imprezy urodzinowej. Pojawia się na niej Jurek z Żanetą. Przyjęcie się rozkręca, gdy w drzwiach staje Maciek. Pech chce, że trafia akurat na dość niefortunny moment, przez co naraża się na przypływ zazdrości o Lenę. Jurek także jest w poważnych opałach, bo Żaneta dowiaduje się o jego pocałunku z Leną. Na adres kancelarii przychodzi anonimowy list z prośbą, by Barska zajęła się sprawą Arka Chojnackiego, młodego chłopaka oskarżonego o zabójstwo. Jak zapewnia nadawca, Arek jest niewinny. Lena postanawia przyjrzeć się sprawie i odwiedza go w areszcie. Arek - były wychowanek domu dziecka, chłopak samotny i zdany w życiu tylko na siebie - wzbudza jej współczucie i Lena zostaje jego adwokatem. Podczas rozprawy Arek twierdzi, że nie chciał zabić swojego znajomego, ale musiał się bronić, gdy ten go zaatakował. Ku zaskoczeniu wszystkich jego stronę bierze Patrycja, żona nieżyjącego mężczyzny, która mówi, że mąż był agresywny i skory do przemocy, a Arek jest niewinny. Niestety, zeznania kolejnego świadka pogrążają klienta Leny: twierdzi on, że między denatem a oskarżonym był silny konflikt, prawdopodobnie dotyczący pieniędzy. Szanse Arka maleją, a Lena musi przygotować się do ostatniej rozprawy. Ponownie odwiedza Arka w areszcie - jest zdziwiona, gdy spotyka tam Patrycję, próbującą uzyskać zgodę na widzenie z Arkiem. Jeszcze bardziej dziwi ją postawa Arka, który nie zgadza się, by Lena - chcąc uzyskać dla niego jak najłagodniejszy wyrok - grzebała w jego przeszłości…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:54:14
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency