Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKO DLA POLSKI. POWSTANIE ZAMOJSKIE 1942-1944

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 42 min

Film ma na celu przybliżenie młodemu widzowi tragicznych losów ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w okresie II wojny światowej, wiedzy o akcjach pacyfikacyjno - wysiedleńczych na tych terenach oraz bohaterskiej walce podziemia niepodległościowego w obronie Ojczyzny. Wykorzystane zostaną inscenizowane sceny oraz animacja komputerowa. W założeniu film ma mieć charakter głównie edukacyjny, dlatego jego długość (maksymalnie 43 min) jest dostosowana do czasu trwania godziny lekcyjnej. Wybór formy przekazu - wzbogacenie opowieści historycznej w inscenizacje i grafikę również wynika z chęci dotarcia do młodego widza i zaabsorbowania jego uwagi. Dla skompensowania wiedzy o Powstaniu Zamojskim i ujęciu jej w czytelnej, krótkiej formie, wybrane zdarzenia i okoliczności są wyjaśniane przez lektora. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-II Nagroda
  w kategorii: Dokument fabularyzowany
 • 2017
  Nowy Jork (Docs Without Borders Film Festival)-Nagroda za wybitną doskonałość
 • 2017
  Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią")-Wyróżnienie
2019.12.12 00:30:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego