Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JORDGUBBSLANDET

 • Tytuł polski: TRUSKAWKOWE DNI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Szwecja, Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Język:
  szwedzki, polski
 • Barwny, 93 min

Piętnastoletni Wojtek jedzie razem z rodzicami do Szwecji, aby zarobić pieniądze zbierając truskawki. Szybko okazuje się, że codzienność pracownika tymczasowego daleka jest od ideału, a przybysze z Europy Wschodniej często są wykorzystywani. Pomimo przeciwności losu chłopak nawiązuje znajomość z Anneli, córką właściciela gospodarstwa. Młodzi zaczynają się spotykać za plecami swoich rodziców. Między nimi rodzi się zakazane uczucie. Przejmująca opowieść o niemożliwej miłości, która narodziła się między polskim emigrantem a córką szwedzkiego farmera. Obraz jest pełen emocji i zmusza do myślenia nad kondycją europejskiego społeczeństwa. Mówi o poszukiwaniu szczęścia i pogoni za marzeniami, ale także o nierównościach społecznych czy ksenofobii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Guldbagge (Nagroda Szwedzkiej Akademii Filmowej)
  w kategorii: w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
 • 2018
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu
2020.08.29 00:32:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman