Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANTYKWARIAT

  • Etiuda szkolna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1980
  • Barwny, 20 min

Historia młodego mężczyzny imieniem Witek, który po śmierci bliskiej osoby wraca do domu i zaczyna porządkować jej rzeczy. Następnie, razem z kobietą (najprawdopodobniej matka) udaje się do antykwariatu, gdzie chce sprzedać odziedziczone książki. Antykwariusz jest zainteresowany księgozbiorem, ale ponieważ nie ma tyle pieniędzy, by je odkupić proponuje Witkowi pozostawienie je w komisie. Witek się zgadza. Co jakiś czas donosi kolejne książki. Antykwariusz zauważa, że nie są to przypadkowe książki, ale księgozbiór dobrany z wielką starannością i znawstwem. Pyta o powody sprzedaży, ale Witek twierdzi, że ich po prostu nie potrzebuje.
Do antykwariatu ponownie przychodzi kobieta, która przyszła tu z Witkiem za pierwszym razem. Antykwariusz pokazuje jej przyniesione przez Witka książki a ta prosi go, aby nic więcej od niego nie kupował. On jej obiecuje, że ich nie sprzeda, ale przechowa. Witek przynosi ostatnią partię książek i podarowuje antykwariuszowi unikatowy rękopis pisarza Wirtena. Obiecuje mu kolejny egzemplarz. Jednak następnego dnia nie pojawia się. Antykwariusz udaje się do jego mieszkania. Zatrzymuje się przed drzwiami, na których wisi nazwisko Wirten. Drzwi otwiera blondynka, która mówi, że Witka nie ma. Został zabrali go do szpitala. Po jakimś czasie Witek udaje się do antykwariatu. Wie, że antykwariusz nie sprzedał książek i chce je odzyskać. Antykwariusz mówi mu, że już nie sprzedaje książek i nie odda mu księgozbioru ojca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.10.09 01:44:14
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski