Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STACZ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 9 min

Etiuda dokumentalna, ukazująca życie trzydziestotrzyletniej kobiety, która zajmuje się opieką nad dziećmi oraz zarabianiem na utrzymanie rodziny. Mąż kobiety jest chory na gruźlicze rozpadowe zapalenie płuc, co nie pozwala mu podjąć pracy. Małżeństwo posiada kilkuletnie dzieci. Kobieta deklaruje swoją miłość do dzieci. Mówi, że nie może im pomóc w nauce, ale za to pomaga im finansowo. Aby utrzymać rodzinę kobieta wykonuje zawód stacza, czyli stoi w kolejkach przed sklepami, aby na zlecenie dla innych ludzi zrobić zakupy. Nabyte w ten sposób produkty dostarcza do zleceniodawców. Kobieta twierdzi, że będąc zatrudniona na państwowej posadzie nie zarobiła by tyle, aby utrzymać rodzinę. Kamera ukazuje zdjęcia filmowe ludzi stojących w kolejkach, tłoczących się i toczących rozmowy. Kamera pokazuje również kobietę, która wraz z dziećmi pakuje w domu żywność, a następnie roznosi klientom zakupy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.10.13 01:58:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego