Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GONITWA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 07. 02
 • Czarno-biały, 73 min

  Lokacje: Grodzisk Mazowiecki, Trójmiasto.

Trzydziestokilkuletnia krawcowa prowadzi ustabilizowane życie u boku męża i dwóch córeczek. Jej egzystencję wypełnia mozolne ciułanie pieniędzy na wymarzony domek z ogródkiem. Zaniedbana i zapracowana nie ma czasu na autorefleksję. Nie zdaje sobie sprawy, że jej życie mogłoby przecież wyglądać inaczej. Zresztą po co? Ma przecież dobrego męża; spokojny, miły dom, udane dzieci. Jednak pewnego dnia pojawia się On. Jest nauczycielem w szkole, do której chodzi jej córka. Przypadkowe spotkanie przeradza się w miłość od pierwszego wejrzenia. Dotychczasowa "kura domowa" nagle odkrywa w sobie istotę złaknioną cudzego podziwu i adoracji. Zdolną do kokieterii i miłosnego zapamiętania...
Gdyby nie to, że kanwą scenariusza jest opowiadanie Marka Nowakowskiego, można by przypuszczać, że Zygmunt Hübner zekranizował powieść jakiejś polskiej Danielle Steel. Nic takiego się jednak nie stało. Nowakowski potrafił z banalnej historii wydobyć dramat kobiety, która przeżywając pierwsze w życiu olśnienie, przekonuje się zarazem, że ma ono cierpki smak. Film Hübnera nie dorównuje literackiemu pierwowzorowi, lecz zasługuje na uwagę ze względu na ekranowy debiut Teresy Budzisz - Krzyżanowskiej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GONITWA
Opowiadanie
AutorMarek Nowakowski
Opowiadanie opublikowane w zbiorze "Gonitwa". Warszawa: Czytelnik 1967.
W czołówce filmu nie ma informacji o pierwowzorze literackim.
2021.01.27 00:07:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych