Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEDYNA MOŻLIWOŚĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 20 min

Znalezione przypadkiem w archiwach Muzeum Warszawy zdjęcie z 1927 roku inspiruje twórców teatralnych do stworzenia spektaklu. Reżyserka i aktorzy snują domysły dotyczące personaliów uchwyconych przez obiektyw młodych dziewczyn, a także autora fotografii. Mnożą fikcyjne światy. Pojawia się jednak pytanie: jak było naprawdę?
„Jedyna możliwość” to dokumentalne śledztwo, które toczy się równolegle do teatralnych przygotowań. W filmie podejmuje się próbę odnalezienia jedynej możliwości, jedynego prawdziwego układu faktów i okoliczności, który doprowadził do wykonania zdjęcia oraz próbę odkrycia, kim w rzeczywistości były sfotografowane osoby. Pomagają w tym wywiady przeprowadzone ze specjalistami z rozmaitych dziedzin. Z poszukiwań powoli wyłania się obraz Warszawy nie naruszonej jeszcze wojennymi zniszczeniami, będącej centrum mody, rekreacji nadwiślańskiej oraz świadkiem rozkwitu sztuki fotografii i emancypacji kobiet.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.01.18 23:39:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency