Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

METRO

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Czarno-biały, 10' 44''

"Metro" to krótka opowieść o życiu motorniczego o imieniu Arsenij. Arsenij bardzo kocha swoją pracę i choć dla niektórych jazda metrem może wydawać się monotonna, dla niego stanowi sens życia Niestety, motorniczy powoli odkrywa, że choćby nie wie, jak bardzo się starał, nie może wykonywać idealnie swojej ukochanej pracy ze względu na... ludzi, którzy podróżują metrem. Arsenij traktuje metro jak dom, pasażerowie zaś absolutnie nie szanują tej przestrzeni. Kiedy więc widzi jak kilku młodych chłopców dokucza starszej pani, postanawia w końcu dać im nauczkę. Powoli rzeczywistość obecna w świetle lamp oświetlających perony metra i ta ukryta w ciemności tuneli zaczynają się ze sobą zlewać. Kolejne "wypadki" z udziałem pasażerów przeplatane są anegdotami z życia motorniczego. Dowiadujemy się; jak rodziła się jego pasja do jazdy, jak spotkał w metrze kozę, co jest jego największym florystycznym marzeniem. Powoli zbliżamy się coraz bardziej do motorniczego, by na końcu dowiedzieć się jak jednoczy się z tym, co tak bardzo kocha.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-II Nagroda "Srebrny Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
2020.04.29 00:26:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych