Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIK

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film historyczny
 • Barwny, 75 min

  Plenery i wnętrza: Rosławowice, Julianów Lesiewski (lasy), ok. Rawy Mazowieckiej, Podsędkowie-Biała Rawska (dwór), Rawa Mazowiecka (Zapiecek), Byliny Nowe, Marchaty.

26 listopada 1944 roku w miejscowości Szwejki Wielkie Nowe (Nowe Szwejki) rozegrała się bitwa Oddziału Leśnego Armii Krajowej „Dzik” z okupantem hitlerowskim. Film opowiada o tej bitwie i wydarzeniach, które do niej doprowadziły. Fabularną opowieść uzupełniają wywiady ze świadkami tamtych wydarzeń, członkami rodzin partyzantów i historykami.
Konfident pochodzenia holenderskiego o pseudonimie Peter po dwumiesięcznym pobycie w leśnym oddziale AK ''Dzik'' odłącza się od grupy partyzantów i dezerteruje. Kilka dni później w Tomaszowie Mazowieckim w mundurze SS przekazuje informacje o partyzantach swoim niemieckim dowódcom. Rozpoczyna się akcja o kryptonimie ''Dzik'' i pościg za oddziałem pod wodzą „krwawego kata tomaszowskiego gestapo'', ''pana życia i śmierci'' Georga Boettiga.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Warszawa (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana")-III Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne historyczne
 • 2018
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-II Nagroda
  w kategorii: Filmy dokumentalne i animowane

DZIK w internecie

2024.03.01 00:49:43
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.