Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TORTURA NADZIEI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1969. 12. 18
 • Barwny, 27 min

  Lokacje: Książ.

Płoną stosy inkwizycji. Giną niewinni ludzie karani za rzekome ruchy heretyckie i kontakty z szatanem. Aby wymusić przyznanie się do winy, oficjalnie stosuje się najokrutniejsze tortury. Przed Wielkim Inkwizytorem staje medyk oskarżony o szatańskie praktyki. Pochodzący z Aragonii młody człowiek poświęcił swoje życie badaniom naukowym i niesieniu pomocy innym, pragnął uchronić ludzkość od chorób i śmierci. Teraz zarzuca mu się najcięższe winy, bezczeszczenie ludzkich zwłok, profanowanie grobów. Musi się przyznać do działania za namową szatana. Ponieważ oskarżony wszystkiemu zaprzecza, ma być poddany torturom. Zostaje zakuty w łańcuchy i wtrącony do celi, gdzie czeka na wykonanie wyroku. W przeddzień egzekucji zjawia się Wielki Inkwizytor. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TORTURA NADZIEI
Opowiadanie
AutorAuguste de Villiers de L'Isle-Adam

Nagrody
schowaj

 • 1968
  Mediolan (Międzynarodowe Targi Filmu Dokumentalnego i Telewizyjnego MIFED)-nagroda FIPRESCI
  w kategorii filmu kolorowego do 30 min.

Patrz także:
schowaj

2024.06.06 02:36:32
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.