Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKĄD I DOKĄD

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Gatunek:
  Film edukacyjny
 • Barwny, 29 min

Film poświęcony jest pewnej rzece. Rzece, która nie ma jednego początku. Poznajemy ją w drodze – przebywa trasę 1047 km, przepływa przez różne krajobrazy, boryka się po drodze z różnymi trudnościami. Poznajemy mieszkańców rzeki i jej brzegów. Odkrywa przed nami niejedną tajemnicą, ale też skrywa inne. Jest dzika, ale i oswojona. Z każdym kilometrem zachwycamy się jej siłą, ale i jej kruchością. Mowa o Wiśle. Opowieść o rzece to pretekst do pokazania zależności między przyrodą a człowiekiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Warszawa (Festiwal Filmów Edukacyjnych "Edukino")-Wyróżnienie
  w kategorii: Ekologia
 • 2018
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Wyróżnienie Specjalne O!PLA
  Dyplom Uznania za "zabranie widzów w fascynującą i inspirującą podróż z nurtem największej polskiej rzeki – Wisły"
2018.06.10 23:49:51
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman