Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W POSZUKIWANIU CISZY. STANISŁAW RADWAN

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 39 min

Portret wybitnego kompozytora muzyki filmowej i teatralnej, Stanisława Radwana. W filmie postać bohatera będzie obserwowana w dwóch planach przy pracy nad tworzeniem muzyki filmowej i podczas długiego spaceru. Motywem głównym jest poszukiwanie ciszy, co może być mylące, skoro chodzi o portret kompozytora. A jednak cisza ma ogromne znaczenie w procesie twórczym Stanisława Radwana. Opowie o całym swoim życiu, zaczynając od gry na organach w kościele, bo tam się narodziła jego pasja. Podczas spaceru mówi o najważniejszych etapach zawodowych i prywatnych o pracy w teatrze, najważniejszych ludziach, życiowych decyzjach i wyborach. Przypomnienie sylwetek wielkich reżyserów, z którymi pracował i największe dokonania.
Muzyka teatralna a filmowa, eksperymenty artystyczne, stanowisko dyrektora teatru i praca jako pedagog. Jednocześnie widz podgląda warsztat twórczy kompozytora.
Dokument ilustrowany bogatymi materiałami archiwalnymi TVP Kraków i fragmentami kompozycji muzycznych Stanisława Radwana. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.03.29 23:43:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor