Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MYSZ

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1980. 02. 27
 • Barwny, 44 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. budynek ZPAP, VII Liceum Ogólnokształcące im. Słowackiego).

Jedno z warszawskich liceów. Zapowiedziana klasówka z chemii spotyka się z bojkotem całej klasy. Po ogłoszeniu tematów wszyscy uczniowie wychodzą oddając puste kartki. Z postawą klasy nie solidaryzuje się tylko Ania (Mysz). W wyniku incydentu klasa zostaje zawieszona na kilka dni, a uczniowie otrzymują obniżone stopnie ze sprawowania. Niejako w formie zemsty Piotr dostaje od kolegów "zadanie" rozkochania w sobie "Myszy", a następnie porzucenia jej. Autorką tego pomysłu jest Ada, dotychczasowa dziewczyna Piotra; w nagrodę obiecuje Piotrowi stare wydanie tomiku poezji Norwida. Działania Piotra: spacery, teatr, wystawy, ciągła adoracja - przynoszą skutek: "Mysz" jest zakochana, ale Piotr - również. Pozostawiając Piotrowi tomik Norwida - Ada gorzko się uśmiecha.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MYSZ
Opowiadanie
AutorMaria Dańkowska

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1980
  Monachium (MF Telewizyjny "Prix Jeunesse International")-III nagroda
 • 1981
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
  Brązowe; 7 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (3-6.07)
2020.05.20 00:23:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski