Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAKRĘT

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 09. 19
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2454 m, 86 min

  Lokacje: maszt radiowy w Konstantynowie, Tatry, droga Cisna - Ustrzyki Górne, zapora na Solinie.

Studium psychologiczne człowieka sukcesu, całkowicie oddanego pracy zawodowej, dla którego pierwszy od lat urlop staje się okazją do refleksji nad złudną wartością cywilizacyjnego postępu, przeciwstawianego czystości i harmonijności świata przyrody, a także do porównania własnego życia z modelem innych. Stefan kieruje budową wielkiej inwestycji. Obawia się rychłej starości. Odwiedza przyjaciela, który żyje w górskiej samotni. Są świadkami tragicznego wypadku - młody taternik spada ze skały. Sprowadzają pomoc. Stefan dostrzega pustkę swego życia rodzinnego. Żona chce od niego odejść, on jeszcze wierzy w możliwość ocalenia ich małżeństwa. W czasie wspólnej wycieczki ulegają wypadkowi samochodowemu. Dochodzi do spotkania z synem Stefana, Andrzejem, który zmusza go do dokonania surowej oceny swego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:36:06
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.