Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSCY PRZYJACIELE SZWEJKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 21 min

Film przedstawia obrady pierwszego Ogólnopolskiego Forum Szwejkowego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim w dniach 17 – 19 października 1997 roku. Działalność Forum Szwejkowego polega na pomaganiu ludziom poprzez radość, humor i wspólną zabawę. Środkowo-europejska akademia umiarkowanego postępu naukowego z siedzibą w Warszawie z rektorem profesorem Radko Pytlikiem, szwejkologiem oraz Waldemarem Wandowiczem - prezesem Stowarzyszenia Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka dokonała nadania w granicach prawa tytułów profesorów zwyczajnych szwejkologii stosowanej teoretycznej - Richardowi Haszkowi , wnukowi autora powieści o dobrym wojaku Szwejku i prezesowi Światowej Federacji Organizacji Szwejkowych z siedzibą w Czechach oraz Leszkowi Mazanowi, dziennikarzowi i publicyście, znanemu ze swojego zamiłowania do Józefa Szwejka.
Z okazji Forum Richard Haszek oraz Konsul generalny Republiki Czeskiej w Polsce odsłonili w hotelu Nowym w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim tablicę pamiątkową z medalionem Józefa Szwejka o następującej treści: W tym miejscu 16 lipca 1915 roku dobry wojak Szwejk mógł odpoczywać po trudach wojennych, ale nie odpoczywał, bowiem siedział wtedy w CK Więzieniu Twierdzy Przemyskiej. Przez trzy dni w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim około 150 miłośników znanej na całym świecie książkowej postaci Józefa Szwejka bawiło się i rozmawiało o swoim idolu oraz jego filozofii źyciowej, nie tracącej sensu i popularności mimo upływu lat i zmieniającej się rzeczywistości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.10.15 00:13:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl