Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BŁĘKITNA STRZAŁA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1982. 08. 20
 • Barwny, 47 min

  Lokacje: Warszawa (Stare Miasto).

Przedstawiona w filmie historia, która przydarzyła się grupce przyjaciół z warszawskiego podwórka, przypomina dzieciom o odpowiedzialności, jaką biorą na siebie przyjmując pod swój dach zwierzę. "Błękitna Strzała" to gołąb pocztowy, którego Pan Karol, staromiejski malarz, podarował swoim młodym sąsiadom. Dzieci zajęły się ptakiem i oswajały go z nowym miejscem, z niecierpliwością oczekując dnia, w którym będą mogły sprawdzić jego umiejętności. Skupiając całą uwagę na gołębiu, zapomniały o swoim dotychczasowym ulubieńcu, foksterierze Adiku. Nawet jego właściciel, Ptyś, miał dla psa coraz mniej czasu i uczucia. Któregoś dnia, gdy Błękitna Strzała wracał ze swojej pierwszej podróży, doszło do nieszczęścia - samotnie biegający po podwórzu Adik, upolował nisko frunącego ptaka.
Dotychczasowa obojętność dzieci, zamieniła się w okrutną nienawiść. Ptyś, pod presją kolegów, oddał Adika znajomemu gospodarzowi, na wieś. Mamie tłumaczył, że pies był nieposłuszny. Chłopiec nie chciał zrozumieć, że to on wziął kiedyś odpowiedzialność za Adika i za jego wychowanie, że właściwie to on sam jest winien śmierci Błękitnej Strzały, bo nie nauczył swojego psa, że nie wolno mu polować na ptaki. To również on zaniedbał swojego pupila, gdy tylko na horyzoncie pojawiła się nowa fascynacja.
Któregoś dnia Adik, po pokonaniu wielu kilometrów, wraca do domu. Nie rozumiejąc, za co został ukarany, czeka na podwórku z nadzieją, że dzieci znów przyjmą go do swojej społeczności... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:33:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych