Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOROTA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1978
 • Premiera:
  1979. 10. 14
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 53 min

"Dorota" i "Justyna" stanowią części dyptyku, traktującego o konfliktach małżeńskich we współczesnych rodzinach. Oba filmy tworzą swego rodzaju całość tematyczną i formalną, co podkreślone zostaje przez fakt, że w rolach bohaterów występują ci sami aktorzy. Są to co prawda dwa różne małżeństwa, ale tak do siebie podobne, że można je uznać za jedno, tyle że role zostają odwrócone i otrzymujemy dwa różne warianty pożycia małżonków.
Bohaterka pełni obowiązki dyrektora instytutu naukowego. Jej mąż, inżynier, dla dobra jej kariery przejmuje prowadzenie domu i wychowanie jedenastoletniej córki. Kiedy Dorota wbrew woli męża usuwa ciążę, która może jej przeszkodzić w karierze i wyjeżdża na stypendium zagraniczne, Stefan traci zaufanie do żony. Odchodzi i występuje o rozwód, a wkrótce i córka przenosi się do niego. Dorota zostaje sama.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

 • 1978
  Film fabularny - telewizyjny / Gerard Zalewski
2021.06.12 00:08:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor