Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

VERLIEBT IN MASUREN

 • Tytuł polski: MIŁOŚĆ NA MAZURACH
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy
 • Rok produkcji:
  2018
 • Język:
  niemiecki, polski
 • Barwny, 90 min

  Lokacje: Kamień Pomorski, Wyspa Chrząszczewska w cieśninie Dziwnej, Szczecin (ul. Wyspiańskiego, Technopark "Pomerania" przy ul. Cyfrowej 2 - 8, Jezioro Dąbie).

Kurt, wiekowy kapitan żeglugi, po wypadku stracił prawie całkowicie władzę w nogach. Zajmowało się nim już mnóstwo opiekunek, ale Kurt dotychczas nie był z żadnej zadowolony i żadna z pań nie potrafiła mu tak naprawdę pomóc. Ostatnią opiekunką, którą przysłała do Kurta opieka społeczna, jest kobieta pochodząca z Mazur. Przybyła do Niemiec, by podratować rodzinny budżet i zdobyć fundusze na przebudowę domu. Zarówno Kurt jak i Róża mają trudne charaktery, są uparci i niechętnie reagują na jakiekolwiek rady. Rodzina Kurta nie ma czasu, by się nim zajmować, a Róża musi na jakiś czas wrócić do Polski. Nie wie, co zrobić, ale w końcu postanawia zabrać uparciucha do swojej ojczyzny. Okazuje się, że jest to również ojczyzna Kurta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.10.15 00:28:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego