Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KWATERY HITLERA

  • Serial dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 10 odcinków x ok. 44 min

Fabularyzowany serial dokumentalny, w którym pasjonat historii i eksplorator, Łukasz Kazek, odkrywa sekrety hitlerowskich kryjówek i siedzib zlokalizowanych na terenie Polski i Europy. Tematem każdego odcinka jest inna kwatera Adolfa Hitlera, w których zapadały kluczowe decyzje dla Polski oraz reszty świata podczas II wojny światowej. Siedziby te budowane byłby specjalnie dla naczelnego wodza III Rzeszyna potrzeby przesuwającego się na wschód frontu wojennego. Cechą charakterystyczną tej serii dokumentalnej są wprowadzone inscenizacje fabularyzowane przedstawiające kluczowe momenty mające miejsce w tytułowych Kwaterach Hitlera. W każdym odcinku Prowadzący, Łukasz Kazek, spotka się z osobami będącymi świadkami wydarzeń związanych z prowadzoną przez Hitlera polityką. Podczas rozmów przedstawiane są osobiste historie wzbogacone pamiątkowymi przedmiotami, zdjęciami czy innymi archiwaliami. Program pokazuje również Adolfa Hitlera jako niespełnionego architekta, którego ambicje wpływały na kształt, wystrój, architekturę czy lokalizację danej kwatery. Wódz III Rzeszy był zaangażowany w prace związane z budową kwater zarówno strategicznie, jak i miał wspływ na detale: dobór szklanek czy zastawy stołowej. Często sprytnie wykorzystywał sztukę wystroju wnętrz do manipulacji politycznych. Oprócz obrazów retrospekcyjnych, Widzowie mogą zobaczyć jak współcześnie wyglądają te kwatery.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.25 00:24:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor