Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYKRYWKOWCY. PODWÓJNA GRA

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 05. 06
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 48 - 55 min

Odcinek 1: Legendowanie, czyli jak się zostaje bandytą W świat przykrywkowców wprowadza nas oficer policji, pseudonim Romeo. Pracował 8 lat pod przykryciem. Rozpracowywał największe gangi w Polsce, m.in. Szkatuły i Krakowiaka. Zanim zacznie się operacje specjalne, przykrywkowiec musi zdobyć fałszywą tożsamość. Romeo miał dwie gangsterskie legendy, jedną z nich zdobył w Mikołajkach. Opowie nam nie tylko o sukcesach, ale i porażkach przykrywkowców.

Odcinek 2: Cienka czerwona liniaTrójmiasto nazywane jest małą Sycylią. W tym mieście nawet najsilniejsze polskie grupy przestępcze, jak np. Pruszków, musiały się dogadać z miejscowymi gangsterami, aby tutaj cokolwiek zrobić. W Gdańsku urodził się Nikodem Skotarczak, znany jako Nikoś, uznawany przez niemiecką policję za wroga numer 1. W Polsce człowiek legenda. To w tym mieście rozpoczął swoją policyjną pracę Majami. Barwna postać. Jest współautorem z reżyserem Patrykiem Vegą książki "Służby specjalne". Czasami grywa epizody w jego filmach. Majami nie ukrywa, że często w pracy pod przykryciem trzeba było przekraczać cienką czerwoną linię, oddzielającą prawo od przestępstwa. Inaczej nie dało się wbić do gangu. Opowie także o życiowych kosztach, jakie poniósł pracując jako przykrywkowiec.

Odcinek 3: Jak rozpracowano śląską mafię Janusz T., pseudonim Krakowiak, był szefem najgroźniejszej grupy przestępczej, jaka grasowała głównie na Śląsku i w innych regionach południowej Polski. Został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwa, napady, kradzieże, uprowadzenia i pobicia. Jego grupa także handlowała bronią i narkotykami. Krakowiak został złapany dzięki pracy przykrywkowców. Bez nich byłoby to niemożliwe. Romeo i Zwierzak - to pseudonimy przykrywkowców - opowiedzą nam, jak do tego doszło. Po raz pierwszy doszło w Polsce do sytuacji, że przkrywkowcowi zaproponowano zostanie szefem mafijnej grupy. Czy skorzystano z tej propozycji?

Odcinek 4: Kobieta kontra mafia Kobiety pracujące pod przykryciem to rzadkość. Świat gangsterów zdominowany jest przecież przez mężczyzn. Poznamy policjantkę, która jako nieliczna weszła do tego elitarnego i zamkniętego świata. Czy miała taryfę ulgową? Czy dzisiaj podjęłaby taką samą decyzję i została przykrwkowcem?

Odcinek 5: Dopaść szefa mafii pruszkowskiejKiedy poszukiwano słynnego bossa gangu pruszkowskiego Andrzeja Z., pseudonim Słowik, poza policyjną specgrupą Enigma swoją pogoń prowadzili dwaj przykrywkowcy. Wiedzieli, że Słowik ukrywa się za granicą, ale utrzymuje kontakty z handlarzami narkotyków, bo potrzebuje pieniędzy. Dwaj operatorzy weszli w świat gangów narkotykowych jako Polacy mieszkający na stałe w Czechach. W odpowiednim zalegendowaniu pomagali im czescy policjanci. Po wielu żmudnych podchodach dotarli do grubej ryby, hurtowego handlarza narkotyków z Nysy. Wyciągnęli od niego informację, że Słowik ukrywa się w Hiszpanii. Facet z Nysy zaprotegował ich u swojego rezydenta w Hiszpanii, obywatela Słowacji. Musieli się nieźle wysilać, aby Słowak uwierzył w ich czeską legendę. Ale uwierzył i zaufał im. To od niego zdobyli sporo informacji o miejscu pobytu Słowika, a nawet numery samochodu, którym ten się poruszał. O kulisach tej akcji opowiedzą przykrywkowcy - Romeo i Majami. Po raz pierwszy pokażemy tajne operacyjne materiały z tej akcji.

Ocinek 6: Mennica lewych pięciozłotówek Można powiedzieć, że to była sprawa o drobne pieniądze. Niektórzy stwierdzą - po co było sobie głowę zawracać i uruchamiać operację specjalną? Przecież chodziło tylko o pięciozłotowe monety, a nie studolarówki lub stuzłotowe banknoty? Odpowiedzią będzie ta opowieść. Poznamy ją z dwóch stron, mieszkańców i policjantów. Mieszkańcy Wólki Podleśnej dopiero teraz, po latach, dowiedzą się, jak naprawdę trafiono na ślad lewych monet. Nikt z nich nie wie, że sprawę udało się zakończyć z sukcesem dzięki pracy policjantów pod przykryciem. To historia o tym, jak świat przestępczy połączył się ze światem nauki. Operację prowadził Romeo, a jednym z operatorów był policjant o pseudonimie Chester.

Odcinek 7: Czy w Polsce zabito policjanta pod przykryciem? Tylko w Polsce zbudowano strukturę do zabezpieczenia operacji specjalnych prowadzonych przez przykrywkowców, dlatego w przeciwieństwie do innych krajów nikt z nich nie zginął. Ale nie wszystko jest proste. Co zrobić, kiedy trzeba wyciagnąc broń, chyba nie krzyczeć wcześniej policja?

Odcinek 8: Agentura, czyli tajni współpracownicy policji Wiking to legenda wśród przykrywkowców. Zanim trafił do tej instytucji, kilkanaście lat pracował w wydziale kryminalnym policji. Posiadał jedną z większych agentur, czyli tajnych współpracowników policji wśród przestępców. Opowie nam, jak ich pozyskiwał i prowadził. Wspomni o najciekawszych akcjach pod przykryciem, jakie prowadził.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.04.20 00:15:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego