Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STEBUKLAS

  • Tytuł polski: CUD
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Litwa, Bułgaria, Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 88 min

Jest rok 1992 i ustrój na Litwie zmienia się z komunistycznego na kapitalistyczny. Irena, właścicielka małego znacjonalizowanego gospodarstwa z hodowlą świń, staje przed decyzją zamknięcia farmy z powodu kłopotów finansowych. Niespodziewanie na horyzoncie pojawia się amerykański inwestor Bernards, który twierdzi, że gospodarstwo należało przed II wojną światową do jego rodziców i obiecuje, że zainwestuje w nie znaczne środki oraz nie doprowadzi do jego zamknięcia. Irena nie jest jednak ufna w stosunku do nowego przybysza i kiedy zaczyna go szpiegować, odkrywa rodzinną tajemnicę Bernardsa. Kiedy angażuje się w pomoc Amerykaninowi jej życie przybiera niespodziewany obrót.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.07.17 00:19:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor