Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MEMENTO MORI

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 125 min

Nocne włamanie do warszawskiego kościoła kamedułów, podczas którego skradziony zostaje tajemniczy list, uruchamia spiralę niespodziewanych wydarzeń. Policyjne śledztwo prowadzi donikąd, a motyw sprawcy wydaje się zupełnie niejasny. Na prośbę proboszcza w sprawę zaginięcia zagadkowego dokumentu angażuje się jego daleki krewny – kleryk oddelegowany przez przełożonych do pomocy na parafii. Szybko okazuje się, że list stanowi tylko pierwszą zagadkę na drodze do odnalezienia czegoś dużo cenniejszego. Czy jest możliwe, iż zakon Kamedułów, zajmujący się przepisywaniem świętych ksiąg, był przez wiele lat w posiadaniu zaginionej piątej Ewangelii? Czy mnich żyjący ponad sto lat temu w bielańskim klasztorze mógł ukryć cenne pismo, by podczas zaborów carskich nie dostało się w niepowołane ręce? Kolejne zagadki mające swoje źródło w historii stolicy oraz zakonu kamedułów coraz bardziej się komplikują. Wydaje się, że wszędzie czyhać może niebezpieczeństwo. Do czego zdolny jest człowiek, który skradł cenny list?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.24 00:27:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor