Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOJNA I JA

  • Tytuł alternatywny: DER KRIEG UND ICH
  • Serial dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Niemcy, Polska, Francja, Czechy
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 8 odcinków x ok. 25 min

Seria skupia się na doświadczeniach wojennych ośmiorga dzieci i ich codziennym życiu w czasie II wojny światowej – począwszy od reakcji na wybuch wojny, panujący w jej trakcie głód, naloty bombowe, aż po rozłąkę z bliskimi, konieczność ucieczki, przesłuchania i wszechobecny terror. Jak bohaterowie radzili sobie z tymi doświadczeniami i jak wpłynęły one na ich kształtujące się dopiero życie? Wojenne dzieciństwo to zarówno codzienny strach, jak i zabawy w ruinach miast, śpiewanie patriotycznych piosenek czy wymiana pocztówek przedstawiających wojskowe samoloty.
Materiały archiwalne przeplatane są z fragmentami aktorskimi i miniaturowym światem modeli, dzięki czemu dzieciom łatwiej jest zaakceptować czarno-biały obraz archiwalny, co jest niezwykle ważne dla przyswajania przekazywanych za jego pomocą treści. Losy bohaterów są więc wplecione w wydarzenia historyczne, takie jak przemówienie Hitlera, naloty samolotowe czy przejazdy kolumn czołgów.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.31 00:12:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego