Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BYŁO SOBIE POMORZE

 • Tytuł alternatywny: ES WAR EINMAL POMMERN
 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 68 min

Film dokumentalny „Było sobie Pomorze” wpisuje się w dyskusję o potrzebie przyswajania zastanego dziedzictwa kulturowego na ziemiach włączonych do Polski po wojnie. Film jest pierwszą i do tej pory jedyną próbą podjęcia środkami filmowymi dyskusji, w której obok Polaków uczestniczą również Niemcy związani z Pomorzem i jego kulturą. Udało się w ten sposób połączyć i skonfrontować głosy i różne punkty widzenia ludzi, świadków historii którzy jednocześnie należą do elity intelektualnej Regionu. W wyniku, oprócz nowego źródła naukowego, otrzymujemy tu w skoncentrowanej postaci nie tylko treści edukacyjne, ale również aktualny stan myśli o sytuacji Regionu, w szybko zmieniającej się sytuacji społecznej na Pograniczu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Wyróżnienie
 • 2018
  Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival)-Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu-fabularyzowanego
  w grudniowej edycji festiwalu
2020.01.23 00:37:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl