Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĘTY

121

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Mirek odbywa spowiedź w kościele. Po udzielonym sakramencie ksiądz ma dziwny humor. Gospodyni jest zaniepokojona jego zachowaniem. Czarna spisuje rzeczy, których musi dopilnować przed ślubem. Czeka ją też wybór świadkowej. Do baru przychodzi siostra Aurelii, Karolina, wraz z mężem Arturem. Bibliotekarka przedstawia ich Białachowi. Prosi też Mikołaja, by pojechał z nią na obiad do jej rodziców. Tymczasem Luizę odwiedza profesor Stasiński. Wizytę przerywa Janek. Studenci rozmawiają o nietypowym zachowaniu wykładowcy. W gabinecie Kordasa zjawia się notariuszka. Okazuje się, że szuka Luizy, by przekazać jej paczkę zdeponowaną przez matkę dziewczyny

122

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Gospodyni odkrywa, kto podłożył dyktafon w konfesjonale. Białach podejrzewa, kto jest sprawcą włamania do domu rodziców Aurelii. Urządza prowokację, dzięki której policjanci aresztują przestępców. Tymczasem Luiza jest zszokowana dziwnym zachowaniem profesora Stasińskiego. Po zajęciach dowiaduje się, co jest tego przyczyną. Dziewczynę odwiedza Kordas. Wręcza jej prezent urodzinowy.

123

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Gospodyni odkrywa, kto podłożył dyktafon w konfesjonale. Białach podejrzewa, kto jest sprawcą włamania do domu rodziców Aurelii. Urządza prowokację, dzięki której policjanci aresztują przestępców. Tymczasem Luiza jest zszokowana dziwnym zachowaniem profesora Stasińskiego. Po zajęciach dowiaduje się, co jest tego przyczyną. Dziewczynę odwiedza Kordas. Wręcza jej prezent urodzinowy.

124

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Żbikowski jest dumny z rozwiązanej sprawy włamania. Przypisuje sobie wszystkie zasługi. Kordas spotyka się z Zibim. Biznesman chce ponownie nawiązać z nim współpracę. W barze trwają przygotowania do ślubu Czarnej i Michała. Wracająca z zakupami Jolanta prawie zostaje potrącona na przejściu dla pieszych. Gospodyni zauważa w aucie dziewczynkę. Dziecko wykonuje taki gest, jak gdyby prosiło o pomoc. Kobieta dyskretnie powiadamia o tym policję. Aurelia, w podziękowaniu za okazane wsparcie, zaprasza Białacha na kolację. Tymczasem Luiza odwiedza Kordasa w jego nowym domu. Po przeczytaniu prawdziwego pamiętnika, dziewczyna chce pogodzić się z ojcem.

125

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Uroczysko zostaje zgłoszone do plebiscytu na najładniejszą dolnośląską miejscowość. Żbikowski zajmuje się powitaniem i oprowadzaniem członkiń komisji. Aurelia przychodzi do Białacha z przeprosinami za kolację. Kordas każe Zibiemu zebrać informacje o Anicie. Tymczasem Aurelia wybiera się w swoje ulubione miejsce nad rzeką. Okazuje się, że jest tam już Lucjan.

126

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Organista, obrażony na Gospodynię, chce wyjechać z Uroczyska. Jolanta i Ksiądz próbują go przekonać, by został. Podczas aresztowania Zibi tłumaczy policjantom, że zaszło nieporozumienie. Teraz jego los zależy od tego, czy Anita potwierdzi jego słowa. Kuba decyduje się odebrać ankiety konkursowe od Marianny Kowalskiej. Jednak następnego dnia kobieta pojawia się na komisariacie z doniesieniem na posterunkowego. Magda ze Żbikowskim nie wierzą w jej oskarżenia, ale żeby je obalić trzeba czegoś więcej niż ich przekonanie o niewinności Kuby. Policjanci wpadają na pewien pomysł, a w realizacji ich planu nieocenione okażą się problematyczne skłonności Sandry. Na stancji Aleksandra kręci vloga w ramach zadania domowego z uczelni. Po obejrzeniu nagrania Luiza jest wściekła na współlokatorkę. W hotelu Kucharskich zjawia się Ireneusz i wypytuje recepcjonistę o Białacha.

127

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Na komisariacie policjanci odtwarzają nagranie z rejestratora Marianny. Cała sprawa wyjaśnia się na korzyść Kuby. W nocy Ireneusz składa krótką wizytę w barze. Czarna z Michałem dekorują salę na wesele. Kucharz jest szczęśliwy, że ułożyło mu się życie. Organista umawia się z Aurelią nad jeziorem. Wybierają się na rejs łódką. Kordas kupuje Luizie nowe mieszkanie. Dziewczyna jest zachwycona. Tymczasem zaniepokojona mama Czarnej przychodzi do baru w poszukiwaniu córki. Gdzie się podziewa przyszła panna młoda?

128

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Maryla postanawia przeprowadzić się do nowego mieszkania Luizy. Dziewczyny odbywają rozmowy z potencjalnymi współlokatorami. Tamara zatrudnia się w firmie Anity, na czym bardzo zależało Kordasowi. Gdy Klub Kawalera ustawia bramę, Lucjan omal nie zostaje potrącony. Goście pary młodej zjawiają się pod kościołem. Rodzice Michała są wzruszeni i dumni z syna. Białach kończy ostatnie poprawki na sali, gdy do lokalu przychodzi Ireneusz. Jego pojawienie się zaburza wszystkie plany.

2021.07.05 00:18:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman