Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EFEKT MOTYLKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Premiera:
  2021. 07. 23
 • Barwny, 90 min

Opowieść o niezwykłej sile miłości i nadziei, o solidarności tysięcy ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki, chorej na rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną – EB, która wiąże się z ciągłym powstawaniem otwartych ran i pęcherzy jak przy poparzeniu. Film jest wielowątkową relacją heroicznej walki 7-letniej Zuzi Machety i jej rodziny, z chorobą powodującą wszechobecny ból. Wielu nazywa Zuzię „małym motylkiem”, bo jej skóra jest wrażliwa jak skrzydła motyla. Po 7 latach walki z diaboliczną chorobą, pojawiła się nadzieja.
Pewnego wiosennego popołudnia Jarosław Szmidt - reżyser filmu zatrzymał się przed ekranem telewizora, widząc piękną, wzruszającą, i ujmującą dziecięcą prośbę o pomoc wówczas 7-letniej Zuzi Machety. Wtedy został przekonany, że w tej nieprostej historii niezwykle chorej i jednocześnie pogodnej dziewczynki o wdzięcznym uśmiechu, drzemie wielkie pozytywne przesłanie. Przesłanie, które powinno dotrzeć do szerokiej widowni. Pokazanie niezwykłej mocy ludzkich serc i ludzkiej odporności w sytuacji ciągłego zagrożenia, cytując małą inteligentną Zuzię - ”... jak się nie da to się da!”
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na wiosnę 2015 roku. Grupa zdjęciowa towarzyszyła dziewczynce i jej rodzinie przez 4 lata, rejestrując zarówno ważne momenty życia rodziny Machetów jak i codzienne sytuacje w kraju i za granicą, w których bohaterowie mimo wielkiej tragedii każdego dnia odkrywali swoje szczęście i dzielili się nim.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.07.31 00:17:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl