Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRAWDZIWY BOHATER

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 10 odcinków x ok. 22 min

    Emisja: 16 maja - 13 czerwca 2020.

Opowieść o wolontariuszach oraz ratownikach, którzy zaangażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Bohaterami każdego odcinka będzie kilkoro ludzi, którzy opowiedzą o tym, co robią oraz dlaczego. Widzowie poznają ich od strony prywatnej.

Odcinek 1: W tym odcinku poznamy Błażeja, Agatę i Bartłomieja - inicjatorów akcji #DRUKARZEDLASZPITALI. To inicjatywa polskiego środowiska drukarzy 3D, którzy chcą wesprzeć działania polskiej służby zdrowia oraz służb mundurowych. W Gródku, małej miejscowości na Podlasiu, akcję pomocy, w tym „Maseczki dla seniora” zorganizowała młoda, prężna dyrektor Domu Kultury Magda Łotysz, która zgromadziła wokół siebie grupę wolontariuszy.
Odcinek 2: Ksiądz Mietek Puziewicz - Klecha Mietek, jak żartobliwie mówi o sobie. Zaraża dobrem i dowcipem ziemię lubelską. Nikt tak jak on nie godzi wiary z nowymi technologiami. Autor popularnego bloga Itinerarium dla niedowiarków. Laureat Małopolskiego Nobla za pomoc bezdomnym, więźniom, uchodźcom, dzieciom ulicy, młodocianym przestępcom, a także chorym psychicznie. Pomaga nieprzerwanie. Od początku pandemii organizuje zbiórki żywności, szycie maseczek, uruchamia wsparcie psychologów przez telefon. W akcji pakowania żywności pomagają bezdomni, a żołnierze WOT rozwożą artykuły po domach i ośrodkach. Bo Mietkowi się po prostu nie odmawia. Gromadzi wokół siebie niezliczoną armię ludzi, którym po prostu zależy.
Odcinek 3: Dalsze losy bohaterów z pierwszego odcinka. Ponownie odwiedzimy Błażeja i Agatę z Akcji #DRUKARZE DLA SZPITALI, odkryjemy ich motywacje, niezrealizowane plany i marzenia, które w wyniku pandemii trzeba odłożyć na bok. Dowiemy się również kto wspiera akcję. Odwiedzimy fabrykę zabawek, której właściciel produkuje gogle niezbędne do zabezpieczenia personelu medycznego. Powrócimy też do pierwszych dni epidemii we wsi pod granicą z Białorusią. Tu Magda Łotysz, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Gródku, próbuje połączyć trudy wychowania swoich małych dzieci z pomocą, którą zorganizowała dla lokalnej społeczności.
Odcinek 4: W tym odcinku wracamy do historii lubelskiego księdza Mietka Puzewicza, który pomaga bezdomnym rozwożąc gorące posiłki. Sytuacja ludzi bezdomnych w pandemii jest dużo gorsza niż innych mających dach nad głową. Każdy człowiek zasługuje na jego wysłuchanie i uwagę, dlatego ksiądz pomaga tym, których przypadkowo spotyka na swojej drodze. Kolejnym bohaterem jest Dawid Siniło, z Białostockiej akcji #GASTROPOMAGA, który tym razem zawozi jedzenie do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym odcinku spotyka się również z innymi restauratorami w akcji pomocy dla medyków.
Odcinek 5: W odcinku poznamy Iwonę i Mirosława Sadowskich, którzy prowadzą bar Zaścianki w Białymstoku. Małżeństwo dołączyło do lokalnej akcji #Gastro pomaga, w której restauratorzy za darmo przygotowują i rozwożą posiłki medykom. Iwona i Mirosław mają po 43 lata, a ich córki są w wieku 4, 9 i 19. Załoga baru wyraziła chęć pracy w tak ciężkich warunkach, dając ogromne wsparcie właścicielom. Cała rodzina martwi się o Mirosława, który jako jedyny rozwozi jedzenie do szpitali. Iwona stara się pracować zdalnie, na ile jest to możliwe, a ponadto pomaga córkom w nauce. Najstarszą córkę czeka w tym roku matura. W tym odcinku pojawią się również żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej z Warszawy, którzy jak wiele jednostek w kraju zaangażowali się w pomoc seniorom, również tym którzy kiedyś walczyli w obronie kraju.
Odcinek 6: Powracamy do znanej z poprzednich odcinków miejscowości Gródek, gdzie działa i wspiera mieszkańców pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury - Magda Łotysz. Tym razem towarzyszy jej pani sołtys Iwona Bilikiewicz. Magda stanie również przed dylematem, czy po ponadmiesięcznej rozłące spowodowanej koronawirusem, odwiedzić mamę, za którą bardzo tęskni. W odcinku poznamy też dr n. m. Mirosława Rybałtowskiego, ratownika z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, który w tych trudnych dla wszystkich czasach poświęca zdrowie swoje i bliskich, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.
Odcinek 7: Ryszard Hodun w białostockim pogotowiu jeździ tzw. karetkami wymazowymi. Tym razem pobiera wymaz w standardowej procedurze od swojej koleżanki, w ramach testów dla pracowników ochrony zdrowia, którzy najbardziej narażeni są na COVID-19. Niestety zdarzają się również przypadki, że zamiast pomocy lekarze padają ofiarą wandali. Drukarzy Agatę i Błażeja Bekierów spotykamy w ich domu. Agata dzwoni do swoich rodziców, których nie widziała od czasu wybuchu pandemii. Podczas wzruszającej rozmowy opowiada o tym, jak sobie radzi w trudnych czasach z cukrzycą, na którą choruje od wielu lat. Do siedziby drukarzy dociera ogromny transport daszków od wolontariuszy, potrzebnych do konstrukcji przyłbic. Bartek Jarkiewicz wiezie klika kartonów do jednego z DPS-ów. O swoich obawach o jego zdrowie mówi jego żona Basia.
Odcinek 8: Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej nadal są w akcji i pomagają tym, którzy są najsłabsi i wymagają największej troski i opieki. Odwiedzają z paczkami szpital, Ośrodek Pomocy Społecznej i pana pułkownika, który troszczy się o powstańców, dla których ta pomoc jest największym z darów. Ksiądz Mietek Puzewicz nie ustaje w pomocy ludziom, których los doświadczył najbardziej, ale potrafi też znaleźć czas, żeby wpaść na wywiad do lokalnego radia i zaśpiewać wraz z innymi wolontariuszami piosenkę dla pokrzepienia serc. Dla tych, którzy nie poddają się i w tym trudnym momencie potrafią nieść pomoc innym.
Odcinek 9: Paweł Wojciechowski od niemal siedmiu lat pracuje jako strażnik graniczny w Olsztynie. Obecnie jego zadaniem jest pomoc placówkom, które wcześniej nie miały posterunków granicznych. Wspiera pracę funkcjonariuszy i zabezpiecza granicę przed nielegalnym transferem osób, które potencjalnie mogą przenosić wirusa na terytorium Polski. Katarzyna Krahel z mężem i rodzicami prowadzą w Białymstoku rodzinną restaurację „Mozart”. Oprócz dowożenia jedzenia służbom medycznym postanowili również pomóc bezdomnym psom w schronisku dla zwierząt, gdzie w czasie pandemii wszystkiego brakuje. Prowadzą też Fundację „Podlascy Aniołowie”, która zajmuje się chorymi dziećmi.
Odcinek 10: Robert Tarasek jest elektromonterem Tauronu i wykonuje prace na liniach wysokiego napięcia. Zgłosił się na ochotnika do rozwiezienia paczek z pięcioma tysiącami maseczek dla oddziału onkologicznego. Powrócimy również do Pawła Wojciechowskiego – strażnika granicznego z Olsztyna, oddelegowanego do wsparcia Nadodrzańskiego Oddziału SG. Wspiera swoich kolegów na zachodniej granicy, gdzie wprowadzono kontrolę w związku z epidemią.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:47:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.