Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SUBTELNOŚĆ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1977
  • Premiera:
    1977. 04. 16
  • Czarno-biały, 29 min

Miniatura sensacyjna z podtekstem erotycznym. Znany aktor rozmawia z kochanką przez telefon. Janice robi mu sceny zazdrości, bierze go na litość, obawiając się, że mąż podejrzewa ją o zdradę. Larry jest nią znudzony, boi się skandalu. Sugeruje kochance, żeby pozbyła się męża, przełamuje jej początkowe opory obiecując, że zawsze będą razem. Instruuje ją, jak ma udusić męża, a potem pozbyć się ciała. Gdy się upewni, że Janice wykonała wszystko zgodnie z zaleceniem, dzwoni na policję i oskarża Janice o zabicie przyjaciela. Kluczowe zdanie w spektaklu wypowiada stara kochanka Darlen, producentka filmów Larry'ego: "Wiesz co w tobie najbardziej kocham? - subtelność".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SUBTELNOŚĆ
AutorMann Rubin
PrzekładTadeusz Evert
2020.12.18 00:28:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor