Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PLECAK PEŁEN PRZYGÓD

11

  • Odcinek serialu
  • 24 min

Matti opowiada przyjaciołom o przejażdżce cuchnącą ciężarówką. Podczas poszukiwań w fabryce dzieci znajdują takie same kanistry jak ten, który znalazły w lesie. Henri zawiadamia wujka Mattiego, że analiza próbek wody wypadła pozytywnie. Tymczasem dzieciaki po śladach opon ciężarówki docierają do zamaskowanego bunkra. Elsa pobiera próbkę wody z pobliskiego jeziora, w którym pływaja śnięte ryby. Elsa, Matti, Eino i Anna, zauważywszy ciężarówkę fabryczną, chcą ostrzec chłopców, którzy pozostali w lesie. Niestety, jest już za późno. Palmgren zamyka ich w bunkrze. Elisa dociera do Henriego z próbka wody z jeziora, a Matti i Anna wysyłają do Juhy psa, by sprowadził pomoc. Sami usiłują wyważyć drzwi bukra, uwolnić kolegów, zostają jednak złapani przez Palmgrena i Repo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12

  • Odcinek serialu
  • 24 min

Pod bunkrem zjawia się policja. Uwolnieni chłopcy są odurzeni wyziewami chemicznymi. Palmgren i Repo zostają aresztowani. Obaj od lat składowali odpady chemiczne w Parku Narodowym, a następnie wpuszczali je do jeziora, jednocześnie przywłaszczając sobie duże sumy pieniędzy, które właściciel fabryki Pekka płacił za możliwość składowania odpadów na specjalnym wysypisku. Juha opowiada Mattiemu o dawnych czasach, przyjaźni z bratem Helli Johanem, o poszukiwaniu złota w Laponii i o bezsensownej śmierci Johana, o którą wszyscy obwiniali właśnie Juhę. Podczas wspólnej kolacji w domu babci Matti wyznaje, że zgubił drugą połowę druku komputerowego. Dzieci są tym przybite. Henri opowiada zebranym, że Juha postanowił odnaleźć złoto, które zatopił w jeziorze, nie chcąc korzystać z niego po śmierci Johana. Teraz ten skarb mógłby być ratunkiem dla Pekki. Dzieci postanawiają spróbować szczęścia i włączyć się do poszukiwań. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13

  • Odcinek serialu
  • 23 min

Szczęśliwe zakończenie sprawy świętuje cała wieś. Przygrywa kapela, Hella tańczy z Juhą. Henri odwozi Mattiego i jego przyjaciół na przystanek - w autobusie między siedzeniami dzieci zauważają zgubioną część wydruku komputerowego. Postanawiają wspólnie popracować nad nową grą komputerową i włączają do swojej grupy Mattiego. Chłopiec po raz ostatni wkracza do swojego zaczarowanego świata. Odważnie idzie na spotkanie króla i mówi, że pokonał "Czarnego rycerza". Dyrektor szkoły ogłasza wyniki konkursu komputerowego: najlepszy program opracowały połączone grupy "Wilków" i "Niedźwiedzi" oraz Matti Laminen.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:47:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman