Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA ZAWODOWA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2021. 02. 17
 • Barwny, odcinki x ok. 43 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się w listopadzie 2020.

Główną bohaterką jest 40-letnia Julia Żurawska, która po ukończeniu studiów prawniczych w Warszawie wróciła w rodzinne strony, gdzie związała się z miejscowym lekarzem, chirurgiem i ginekologiem - Andrzejem Żurawskim. Jako żona i matka dwóch córek żyje w cieniu męża, poświęcając się rodzinie i odkładając na bok własne ambicje. Wszystko ma się zmienić, kiedy odkryje tajemnicę, która zburzy jej dotychczasowy świat. Główną osią fabuły będzie walka Julii Żurawskiej o oczyszczenie męża z zarzutów kryminalnych. Przypadki medyczne inspirowane autentycznymi wydarzeniami pozwolą zagłębić się w ludzkie historie i poznać zawód lekarza z różnych perspektyw.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Rocznica ślubu Julii i Andrzeja Żurawskich. Andrzej spóźnia się, trudny poród pacjentki przedłuża się. Tego dnia Julia dostaje raport prywatnego detektywa – dowiaduje się, że mąż zdradza ją z koleżanką z pracy, również lekarką, Kingą. Detektyw, Paweł Miller nie pozostawia jej złudzeń - to nie wygląda na przelotny romans, tylko drugie życie pana doktora, które trwa od dwóch lat. W momencie, gdy Julia dostaje wiadomość o zdradzie, Andrzej zostaje brutalnie napadnięty w szpitalu. Dostaje kilka ciosów nożem. W stanie krytycznym trafia na stół operacyjny, a potem na OIOM. Nożownikiem okazuje się Darek Jóźwiak, mąż Patrycji, pacjentki, która popełniła samobójstwo po nieudanej operacji przeprowadzonej przez Andrzeja, pozbawiającej ją możliwości posiadania dzieci. O tragiczną śmierć żony Jóźwiak obwinia doktora Żurawskiego. Zaatakował w szale rozpaczy. Nie wiadomo, czy Andrzej przeżyje… Julia musi odłożyć na bok osobisty żal i stanąć przy rodzinie – mężu i dwóch dorastających córkach, 14-letniej Lence i 16-letniej Pauli, zakochanych w ojcu. Stara się. Zataja prawdę o zdradzie przed dziećmi. Co innego jest teraz ważniejsze. Ojciec Julii, Wiktor, właściciel prestiżowej kancelarii adwokackiej w mieście, jest zaszokowany atakiem na zięcia. Od lat nie utrzymuje kontaktów z córką i jej rodziną. Odkąd rozwiódł się z jej matką, Julia nie chce go znać. Teraz Wiktor – poruszony tragedią – impulsywnie oświadcza się swojej wieloletniej partnerce, Monice Litwin. Monika jest prawniczką, pracuje w kancelarii Wiktora, jednak to połączenie życia prywatnego i zawodowego nie wychodzi jej na dobre. Monika od jakiegoś czasu ma plan usamodzielnienia się, nawet kosztem związku ze starszym od siebie mężczyzną. Ale nie spodziewała się oświadczyn… Następnego dnia Wiktor dowiaduje się, że Monika została adwokatem nożownika Jóźwiaka i zamierza wnieść pozew cywilny przeciwko Żurawskiemu o zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi z żoną. Monika chce wykorzystać tę kontrowersyjną i głośną sprawę, żeby wypłynąć jako samodzielny prawnik. I udaje jej się. Wiktor jest wściekły. Wyrzuca ją z pracy. Monika nie zamierza się poddać. Rozpoczyna medialny i sądowy atak na Andrzeja Żurawskiego, mimo że ten leży w śpiączce na OIOM-ie. Julia musi bronić rodziny – suma, o którą walczy Monika z Jóźwiakiem jest zawrotna. Sprawa sensacyjna i niejednoznaczna… Żurawska prosi o pomoc najlepszego prawnika, jakiego zna – swojego ojca, Wiktora, którego wspomaga detektyw i przyjaciel – Paweł Miller. Zrozpaczona kochanka Andrzeja, Kinga jest gotowa zeznawać na jego korzyść. Nie martwi się, że ich romans wyszedł na jaw. Górska czekała, aż będą mogli przestać kłamać, Andrzej rozwiedzie się i będą razem. Julia wie, że sprawa dopiero się zaczyna, a Andrzejowi grozi proces karny… Czy będzie w stanie bronić męża, który tak bardzo ją zawiódł?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Andrzej budzi się ze śpiączki. Wciąż jest w niestabilnym stanie – nie można go obciążać. Kinga jest przy nim jako lekarz i zakochana kobieta. Liczy, że nic się nie zmieni… Julia informuje Andrzeja, że wie o romansie z Kingą i zmusza go do udzielenia jej pełnomocnictwa w sprawie Jóźwiaka. Będzie go reprezentować – nie robi tego dla niego, ale dla córek, które o niczym nie wiedzą i potrzebują jej wsparcia. Kinga z niechęcią przyjmuje fakt, że Julia zostaje adwokatem męża. Czy naprawdę nic się nie zmieni? Wątpliwości zasiewa w niej Monika Litwin, która poleca się na przyszłość jako prawniczka. Czy Górska jest w stanie stanąć w sądzie przeciwko ukochanemu? Aby wygrać z Moniką i Jóźwiakiem, Julia musi udowodnić, że zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi nie ma podstaw, bo relacji między Darkiem a Patrycją nie było. Jednak ich małżeństwo wydaje się idealne, a rozpacz Jóźwiaka, który był zdolny zabić z żalu po śmierci żony – jeszcze bardziej uwiarygadnia roszczenia. Julia zwraca się do jedynej osoby, która może pomóc – do Pawła Millera, specjalisty od wyciągania brudów na ludzi. Miller, któremu kontrpropozycję złożyła właśnie Monika, oczekuje, że Julia podbije ofertę… Żurawska jest pod ścianą. Czy zgodzi się na tak wyśrubowaną stawkę?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Andrzej nabiera sił i czuje się coraz lepiej. Dochodzi do kłótni z Julią, która żąda, aby się wyprowadził. Żurawska umawia się na drinka z Millerem. To nie randka, tylko święto – Julia chce jedynie oblać sukces. Jednak odreagowuje stresy bardziej niż to planowała… Rano budzi się w pokoju detektywa. Niewiele pamięta – czy coś się między nimi wydarzyło? Pierwszy dzień pracy w kancelarii Wiktora Julia spędza na kacu. Zgłasza się do niej pierwsza klientka Alicja Duszkiewicz. Sąd w I instancji pozbawił ją prawa wykonywania zawodu z powodu błędu, jaki popełniła podczas ratowania życia ofierze wypadku. Alicja nie zgadza się z wyrokiem i chce złożyć apelację. Jednak nie może znaleźć nikogo, kto napisze opinię przeciwną do tej, którą złożył opiekun jej specjalizacji, szanowany chirurg z koneksjami – profesor Adam Birut. Julia słucha Alicji z przejęciem, to jej pierwsza klientka… Wiktor szybko sprowadza córkę na ziemię i zakazuje jej angażować się w apelację. Adam Birut to jego przyjaciel i klient. Czy młoda lekarka niesłusznie wykluczona z zawodu wygra z establishmentem miasta? Kinga spodziewa się, że Andrzej uporządkuje sprawy i odejdzie od żony. On jednak nie myśli o tym – załamany, że z powodu kontuzji ręki nie będzie w stanie operować, skupia się na sobie. Kinga jako zakochana kobieta jest w stanie więcej wybaczyć i postanawia przeczekać…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.02.27 00:26:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor