Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁUJMY CZYNEM I PRAWDĄ

 • Podtytuł: 90 LAT ARCYBISKUPA EDMUNDA PISZCZA
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Barwny, 45 min

Bóg, honor, Ojczyzna – dla księdza Edmunda Piszcza, arcybiskupa seniora Archidiecezji Warmińskiej, ta dewiza Wojska Polskiego jest szczególnie bliska. Urodził się bowiem w 1929 roku w koszarach w Bydgoszczy, w rodzinie wojskowej. Uczył się m.in. w seminarium w Pelpinie, studiował na KUL-u w Lublinie. Był biskupem pomocniczym Diecezji Chełmińskiej. W Episkopacie Polski zajmował się kontaktami z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim oraz misjami. Został pierwszym w historii Arcybiskupem Metropolitą Warmińskim.
Choć od 2006 roku jest na emeryturze, jego kalendarz ciągle wypełniony jest licznymi zaproszeniami, wyjazdami, sympozjami naukowymi. Jak jednak przyznaje, szczególnie ceni sobie spotkania z dala od zgiełku. Jak choćby w Kuźnicy na Półwyspie Helskim, gdzi od ponad 60 lat zastępując tam w wakacje... miejscowego proboszcza.
Film, zrealizowany w konwencji wywiadu-rzeki, pokazuje wyrywkowo jego bardzo aktywne życie i przybliża go również jako człowieka wielkiej kultury, którego rodzina doświadczona została boleśnie przez naszą trudną historię.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-II Nagroda
  w kategorii: Filmy i programy telewizyjne
2020.11.23 00:46:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl