Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

VADIO

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Portugalia, Francja, Polska
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny

Andre i jego ojciec Ricardo mieszkają w starym domu na odludziu. Upał jest nie do zniesienia, a dotkliwe susze dotknęły region. Zamiast chodzić do szkoły, André pracuje razem z ojcem wiercąc studnie. André chciałby spędzać więcej czasu z ojcem, ale Ricardo często wyjeżdża. Kiedy pewnej nocy Ricardo sprowadza do domu prostytutkę, André ucieka i zagląda przez okno swojej jedynej sąsiadki Sandry. Nieznajoma niedawno przeprowadziła się do domu w okolicy.
Następnego dnia ojciec André zostaje brutalnie pobity i okradziony. Oburzony chłopiec chce wezwać policję, ale Ricardo przypomina mu, że jego praca jest nielegalna. Udają się do miasta, aby spotkać mężczyznę, który ma im pomóc. W budynku administracji, Ricardo znika, zaś André zdaje sobie sprawę, gdzie jest: w domu dziecka.
André ucieka. Nie mając co ze sobą zrobić, André puka do drzwi Sandry, która na początku nie chce go wpuścić. Sandra oferuje mu obiad. Obydwoje siebie nawzajem okłamują: André mówi, że jego ojciec wkrótce wróci, zaś Sandra mówi, że jest tutaj na wakacjach. Kiedy pojawiają się pracownicy sierocińca w poszukiwaniu André, ten ukrywa się w domu Sandry i mówi jej, że szuka go policja. Błaga ją, aby go nie oddawała do sierocińca.
Kiedy po kilku dniach Sandra pakuje się do wyjazdu do miasta, André ją ponownie okłamuje, mówiąc że miał telefon od ojca który na niego czeka właśnie w mieście. Po drodze André chce wstąpić na działkę ostatniego klienta, gdzie wiercili wodę. Tam ludzie mówią mu, że jego ojciec jest oszustem bo policzył zbyt dużo za odwiert. Sandra jest wściekła, że André ją okłamał, ale widząc rozpacz chłopaka, pozwala mu jechać z nią dalej. Jest to moment, w którym obydwoje wyruszą w podróż, która na zawsze zmieni ich życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.03.27 00:39:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych