Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAPCIO CHMIEL

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Barwny, 49 min

Biograficzny dokument opowiadający o determinacji tworzenia gatunku sztuki niechcianego w komunistycznej Polsce.
Film pokazuje artystę żyjącego w dwóch światach realnym i wyobraźni, który poczucie zmarnowanej szansy „bycia wielkim” leczy bytem w świecie kreowanym przez jego wyobraźnię.
Akcja filmu oparta jest na dokumentalnym zapisie odwiedzin autora komiksu „Tytus Romek i A’Tomek” przez jego fana - 13-letniego Olafa, który niemalże „wyrywa” od swojego idola strzępy wspomnień, na bazie których budowany jest portret.
W kontakcie z dzieckiem bohater filmu zdobywa się na odwagę szczerych wypowiedzi. To daje Olafowi odpowiedź na pytanie: jaki jest Papcio Chmiel?
Wyjątkowym wątkiem dokumentu jest relacja córki Papcio Chmiela, która na naszkicowany przez rysownika autoportret nakłada swoje barwy. W ten sposób odkrywamy drugą stronę medalu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2021
  Sofia (Master of Art Film Festival)-Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego o sztuce dla dzieci
2021.09.14 00:26:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor