Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁOWCA. OSTATNIE STARCIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1994. 01. 15
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży), Film fantastyczny
 • Barwny, 87 min

  Lokacje: Warszawa.

"Jest to przypowieść na nowe czasy, kiedy ojcowie rzucają się w biznes, a cierpią na tym dzieci. Najładniejsze w tym filmie jest to, jak chłopiec walczy o swojego ojca i jak go w końcu zdobywa. To dorosły mężczyzna "mądrzeje" i zmienia swój stosunek do dziecka" - tak określił przesłanie "Łowcy" Jerzy Łukaszewicz. Był to jego pierwszy film o tematyce współczesnej. Wcześniej Łukaszewicz pracował jako operator na planach filmów Tadeusza Konwickiego, Juliusza Machulskiego i Witolda Leszczyńskiego. Miał też w swym dorobku kilka filmów dla młodych widzów, m.in. "Przyjaciela Wesołego Diabła" i "Bliskie spotkania z Wesołym Diabłem". "Łowcę" reklamowano jako opowieść, która toczy się w rzeczywistości wirtualnej. Jest w tym sporo przesady. Wirtualny świat "Łowcy" różni się zasadniczo od tego z amerykańskich produkcji w rodzaju "Kosiarza umysłów" czy "W sieci". W filmie Łukaszewicza próżno szukać fantastycznych efektów i grafiki komputerowej. Polski reżyser, dysponując skromnym budżetem, musiał poprzestać na świecie realnym. Udało mu się jednak zręcznie przemieszać prawidła życia z logiką gry komputerowej. Mimo utyskiwań krytyki na schematyczność akcji i bohaterów, film zyskał uznanie młodej widowni.
Głównym bohaterem "Łowcy" jest Janik - chłopiec zafascynowany grami komputerowymi. W przeddzień swoich 10. urodzin dostaje od ojca kolejną grę, niezwykle rzadko spotykaną na rynku. Radość z otrzymanego prezentu mąci Janikowi wyjazd rodzica w kolejną służbową delegację. Przed wyjazdem ojciec obiecuje chłopcu, że wróci wtedy, gdy Janik zakończy grę zwycięstwem. Chłopiec zaczyna grę. Zdumiony odkrywa, że toczy się ona równocześnie na ekranie komputera i w życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki za muzykę
  13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci (18-21.04)
 • 1994
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Specjalna
  w konkursie międzynarodowym; za współczesność, płynność oraz zwartość stylistyczną zdjęć do filmu; 1 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci "Ale Kino !" (21-24.04)
2024.03.01 02:26:50
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.