Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZY KTOŚ MNIE KOCHA W TYM DOMU?

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1992
 • Premiera:
  1993. 10. 26
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Barwny, 58 min

Stanisław Jędryka znany jest głównie jako reżyser filmów, poruszających problemy dzieci i młodzieży. Największą popularność przyniosły mu "Do góry nogami" oraz zrealizowany na motywach prozy Adama Bahdaja serial telewizyjny "Do przerwy 0:1". W "Czy ktoś mnie kocha w tym domu" reżyser kolejny raz zmierzył się z swą podobną problematyką, choć tym razem pokusił się o wnikliwsze przedstawienie świata dorosłych.
Głównymi bohaterkami filmu są matka i córka. Matka to uznana śpiewaczka operowa, odnosząca międzynarodowe sukcesy. Powodowana troską o wychowanie rozkapryszonej do granic możliwości pociechy, rezygnuje z kariery i zaszywa się w domu, by tam mozolnie odbudowywać rodzicielską więź z córką. Z czasem jednak brak koncertów, wywiadów, owacji publiczności daje znać o sobie. Narasta rozgoryczenie, frustracja, nuda. Niegdysiejsza operowa diva próbuje ubarwić sobie życie przelotnym flirtem, ale bez rezultatu. Wreszcie pewnego dnia przychodzi wybawienie. Córka pozwala matce wrócić na scenę. Wyjeżdżają razem do Wiednia. Przed premierą Anna wraz z mężem jedzie do opery, zaś Agnieszka zostaje sama w hotelu. Tuż przed wejściem na scenę Anna Bonar otrzymuje alarmującą wiadomość o chorobie córki. Staje przed trudnym wyborem - kariera zawodowa, albo zdrowie i szczęście poważnie znerwicowanego dziecka. Matka wybiera oczywiście dziecko i ze zdumieniem odkrywa, że mała symulowała objawy choroby.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:18:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency